İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Türk Pediatri Kurumu Derneği tarafından organize edilen 59. Türk Pediatri Kongresi 22 – 26 Mayıs tarihleri ortasında KKTC’de gerçekleşecek

5 gün sürecek ve 2000’e yakınsoğuklımcının yer alması öngörülen kongre kapsamında birbirinden pahalı bahislerde bilimsel toplantılar ve kurslar gerçekleştirilecek. 

“Çocuklar Masumdur” temasıyla organize edilen kongre boyunca 6 farklı salonda gigantikam edecek ağır toplantıların yanı sırasoğuklımcılara, Beslenme, Bağışıklama, İnteraktif Pediatrik Acil, Çocuk Ağır Bakım, Pediatrik Dermatoloji ve Alerji Kurslarına katılma imkânı da sunulacak. 

Çocukların masumiyetini ilham alan tüm pediatri çalışmalarının kıymetine değinen Türk Pediatri Kurumu Lideri Prof. Dr. Haluk Çokuğraş; 

“Her yıleski bir formda düzenlediğimiz Türk Pediatri Kongresi’nde 59’uncu defa bir ortaya gelecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu yıl insan ömrünün bir altın çağı niteliğindeki çocukluk periyoduna ve pırıl pırıl bakan çocukların masumiyetine dikkat çekmek için temamızı “çocuklar masumdur” olarak belirledik. Çocuk tabiplerine “çocuklar nedir” diye bir soru sorulsa hepsi tereddütsüz “Melekler”dir der. Yeryüzünde birer melek olan çocuklarımızın ömrü günümüzde Filistin’de ve dünyanın farklı köşelerinde savaşla, soykırımla,açluk, ayrımcılık ve olumsuz muamele ile tehdit altında. Tüm bu gelişmeler beşerim diyen herkesin canınıüzüntütıyor. Bundan dolayı, çocuklar hayatlarının her periyodunda hem vücut hem de ruh sıhhati toksuzısından tümkötüluklardan korunmalıdır şuuru ile hareket eden Türk Pediatri Kurumu olarak tüm çocuk tabiplerini sesimize seslerini katmaya davet ediyoruz” dedi.  

Çocukların ve pediatristlerin ruh halini Kongre Lideri Prof. Dr. Özgür Kasapçopur;

“Çocuklar geleceğimizin umudu, bugünden yarına uzanan ellerimiz… Minicik elleri ve yürekleri ile bizleri kucaklayıp gelecek hoş günlere, en etkileyici düşlere götürüyor, etkileyiciliklere ve idealliğe olan inancımızı artırıyorlar. Bu beğenilen ülkenin sayıları 6 bini bulan çocuk doktorları olarak tek emelimiz ise çocuklarımızı ömrün her alanında korumak, her türlü haklarını savunmak ve kısaca onların hayat içindeki avukatları olmak” şeklinde özetledi.  

Yoğun bilimsel programlar ve çeşitli kurslar ile lüksleşen kongrede çocukların varlığına dikkat çekmek ve doktorların çocukluklarından bir anlarına şahit olmak ismine “Pediatristlerin Kaleminden Çocukluk Öykülerimiz” isimli hikaye müsabakası düzenlendi. Yarışa üşümelan tüm hikayeler kitaplaştırıldı ve kongrede armağan olarak serinlımcılara dağıtılacak. Ayrıyeten birinci seçilen Benim Şark’ım isimli hikaye Mehtap Kılıç tarafından açılış merasiminde seslendirilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Türk Pediatri Kurumu Derneği tarafından organize edilen 59. Türk Pediatri Kongresi 22 – 26 Mayıs tarihleri ortasında KKTC’de gerçekleşecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin