İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
20 Mayıs 2024
featured

Uzun uzunluklu olmak artık hayal değil!

Uzunluk uzunluğu, hem genetik sebeplerle birlikte getirdiğimiz hem de çocukluk ve ergenlik çağında yaşanmış olan büyüme geriliği, beslenme yetersizliği başta olmak üzere pek çok sebeplerle tamamlanmamış olabilir; lakin artık tıp alanında gelişen teknolojiyle birlikte bunları bertaraf etmek ve kişinin uzunluğunu 10-15 cm kadar uzatmak mümkün. 

Üstelik kişinin uzunluğunun uzaması, toplumsal bağlantıdaki gücüne ve ferdî özgüvenine de katkı sağladığı için hayattaki muvaffakiyet oranı da olumlu etkilenmektedir. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kısmından, Doç. Dr. Sinan Karaca ‘boy uzatma operasyonlarında son teknoloji Precice sistemi’ni anlattı

Boy uzatma süreçlerinde son teknolojilerden biri olan Precice sistemi bir ortopedik cerrahi metottur. Bu ileri uzuv uzatma sistemi, uzunluğuyla ilgili sorunu olan bireylere hayatlarını kökten değiştirecek bir imkân sunuyor.

 

Boy Uzatma Süreci Nasıl Gerçekleştirilir?

Bu süreçte, bir cerrah tarafından kemiklerin içine bir intramedüller çivi yerleştiriliyor ve bu çivi bir uzaktan kumanda aygıtıyla cerrah tarafından yönetilerek kemikleri kademeli olarak uzatıyor. Bununla birlikte, bu sürecin asıl gizemi bedenin doğal düzgünleşme sisteminde yatıyor. Kemikler uzadıkça ortadaki boşluklar, beden tarafından yeni kemik dokusu oluşumuyla dolduruluyor. Bir yandan da bu süreç, insan bedeninin harikalığını gözler önüne seriyor.

 

Hayatınızı Kökten Değiştiriyor… 

Aslında bu uzunluk uzatma süreci bahtını değiştirmek isteyenlere bir umut ışığı yakıyor. Bu süreci yaptıran bireylerin toplumsal hayatını da kökten değişiyor. Bu süreçten sonra şahısların özgüvenleri artıyor, toplum içinde daha etkin ve ön planda olmaya başlıyorlar, hatta hayata bakış açıları bile değişiyor. Uzunluk kısalığı sebebiyle dert yaşayan bireyler işlerinde ve toplumsal hayatlarında daha başarılı, keyifli ve üretken bireylere dönüşüyorlar.

Bütün bu yararların yanında doğal ki bu sürecin belirli bir ön kıymetlendirme basamağı da bulunuyor. Uzunluk uzatma süreci yaptırmak isteyen şahıslar öncesinde ayrıntılı bir denetimden geçiriliyorlar. Şayet aday bu süreç için bütün koşulları sağlıyorsa operasyon, uzman bir ortopedik cerrah tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Hepimizin hayatında bedensel ya da ruhsal olarak baş edemediği meseleleri, hastalıkları olabiliyor. Kimilerimiz bu meseleleri genetiğinde taşıyor, kimilerimiz ise sonrasında kimi talihsizlikler sonucunda bütün bu zorluklarla baş etmek zorunda kalıyor. Uzunluk uzatma teknolojisinin her geçen gün daha da ileriye gitmesi, günümüzde bu türlü bir sürecin uzunluk kısalığı sebebiyle çeşitli meşakkatler yaşayan tüm bireylere tahlil sunabilmesi çok büyük bir fırsat…

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Uzun uzunluklu olmak artık hayal değil!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin