İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Türkiye’den 10 teşebbüsçü, startup ve teknoloji fuarı VivaTech’e katıldı

Türk İktisat Bankası (TEB), Teşebbüs Bankacılığı alanında yaptığı çalışmalarla girişimcileri desteklemeye ve girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik katkılarını sürdürüyor. Bu kapsamda TEB Teşebbüs Bankacılığı, ODTÜ TEKNOKENT iş birliğiyle girişimcilere özel Fransa Hızlandırma Programı’nı hayata geçirdi. Farklı evrelerden girişimcilere dayanak sunulan programa zekil olan 10 teşebbüsçü, Fransa’da düzenlenen, inovasyon ve teşebbüslere yönelik teknoloji fuarı VivaTech’e katıldı. 

TEB Teşebbüs Bankacılığı ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğiyle yürütülen, Business France ile La French Tech İstanbul’un dayanak verdiği yapay zeka odaklı Fransa Hızlandırma Programı’nda girişimcilerin Fransa pazarını tanıması, iş birliği geliştirmesi, potansiyel yatırımcılarla görüşmesi ve ihracatı teşvik etmesi am aç karnınatan ölmelanıyor. Program, girişimcilerin Fransa’da yeni iş fırsatları yaratmaları ve potansiyel müşterilerle kontaklar kurmaları için kıymetli bir platform sunuyor.soğuklımcılar Fransa pazarına ait pratik bilgiler edinirken, dalın önde gelen isimleriyle tanışma fırsatı da buluyor.

Türk startup’lar ile Fransız ekosistemindeki değerli isimler bir arada

22-25 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleşen teknoloji fuarı VivaTech ile başlayan Fransa Hızlandırma Programı, girişimcilere küresel bir ağ oluşturma ve inovatif teknolojileri keşfetme fırsatı sunuyor. Program kapsamında, teşebbüsçüler fuarın akabinde Paris’te Station F ve BNP Paribas gruplarıyla bir ortaya gelerek global irtibatlar kurma ve yatırımcılarla tanışma imkanı elde edecek. Ayrıyeten BNP Paribas’ın İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecek aktifliğe katılarak Fransız ekosistemindeki değerli isimlerle buluşacak olan teşebbüsçüler, 29-31 Mayıs tarihlerinde Grenoble’da düzenlenecek üç günlük kamp boyunca hızlandırma programları yöneticilerinin yanı sıra BNP Paribas, BPI ve KPMG üzere önde gelen kurumların yöneticileriyle toplantı yapacaklar. 

Viva Technology’ye soğukluklan kurumlar ve teşebbüsleriyle dallarına getirdikleri tahliller: 

  • Oxodes: Hibrit teknolojiler yardımıyla milimetrik hassasiyette pozisyon tespitine ve geometri tahliline dayalı denetim, ölçüm, kalite denetim ve poka-yoke sistemleri geliştiren bir teşebbüstür.
  • Novus: Kendi yapay zeka modellerini dalın öbür öncü modelleriyle birleştirerek yapay zeka tabanlı içerik üretimi sunmaktadır. Olağanda 4 saat süren, 2 görsel ve 5 referans içeren 1000 sözlük bir blog yazısını, Novus Writer ile dakikalar içinde oluşturmak mümkün.
  • Counterfake: İnternet ve toplumsal medyadayanlış eserleri tespit edip kaldıran yapay zeka dayanaklı bir çevrimiçi marka muhafaza teşebbüsüdür.
  • Academic Sight: Sanayide insan müşahedesiyle yapılan manuel kalite denetim süreçlerini yapay zeka ilebitkionom hale getiren bir teşebbüstür.
  • Skann.ai: Skann.ai, web tabanlı uygulamasıyla taşınabilir telefonların kamerasını güçlü bir hasar tespit aracına dönüştürmektedir. Ar iştahlıların fotoğraf yahut görüntülerini sadelikca çekerek eserin gelişmiş yapay zekasıyla hasarları hassas bir formda tahlil edip belirler.
  • Cellsway: Kanser alanındaki karşılanmamış ihtiy iştahlılara yönelik çağdaşlıkçı tahliller sunan, derin teknoloji odaklı bir teşebbüstür. 
  • F-Ray: JetScoring, vergi beyannameleri, bağımsız kontrol raporları yahut mizanlar üzere her türlü finansal tablodan bilgi toplayarak anında risk raporları oluşturan bir finansal tahlil platformudur. Makine öğrenme algoritmaları kullanarak finansal evraklardan format bağımsız olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça lisanlarında bilgi çıkarabilir, finansal tahlil ve risk varsayım süreçlerini tamamlayarak saniyeler içinde tam bir risk raporu oluşturabilir. Bankalar, JetScoring’i kurumsal ve ticari kredi süreçlerinde kullanırken, fintech’ler B2B skorlama için kredi ve finansman eserlerinde, ticari şirketler ise kredi satışlarında müşteri ve tedarikçi risk tahlili için kullanmaktadır. 
  • M-Based: hayvan çeşidi bazlı ve petrol bazlı sentetik derinin yarattığı ekolojik ve evcil hayvan etiği sıkıntılarını ortadan kaldıran, moda, yeşillikomotiv ve mobilya bölümlerinde kullanılmaya uygun, miselyum bazlı vegan deri üreten bir biyoteknoloji teşebbüsüdür.
  • Arleon: WINS Lab’ın bilgi, irtibat ve siber güvenlik alanındaki akademik araştırma yepyeniuçlarını pahalandırmak emeliyle 2022’de kurulan bir araştırma ve geliştirme şirketidir. WINS Lab, bilgisayar ağları, kablosuz ağlar, taşınabilir sistemler ve bunların güvenliği alanlarında araştırmalar yürütmektedir.
  • Meddenovo: Peptit yapıları temelinde vilayet acıkmış adayları tasarlamak hedefiyle yazılım tahlilleri geliştirmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Türkiye’den 10 teşebbüsçü, startup ve teknoloji fuarı VivaTech’e katıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin