İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Türkiye’deki Şirketler Artık YandexART’ın Hudut Ağıyla Görseller Oluşturabilecek

YandexART ile işletmeler yapay zeka sayesinde tanıtım çalışmaları ve toplumsal medya hesapları için görseller üretebilecek, tasarım düzenlemeleri yapabilecek ve illüstrasyonlar da oluşturabilecekler.

Ayrıca YandexART’a bir API aracılığıyla erişerek imaj oluşturmayı farklı hizmetlere ve web uygulamalarına entegre edebilecekler. Hudut ağı, Türkiye aydınl olmak üzere dünya genelindeki şirketlerin İngilizce olarak kullanımına sunuluyor ve fiyatsız olarak test edilebiliyor.

Bugüne dek çok sayıda şirket YandexART’ı kapalı önizleme modunda deneme fırsatı buldu. Örneğin kolossal bir perakende zinciri, ikram kartları için eşsiz bir tasarım oluşturmak hedefiyle YandexART’ı test ediyor. Şirketin müşterileri metin sorgusu yoluyla armağan kartı için kendi dizaynlarını seçebiliyorlar.

YandexART, Yandex eserlerinde de kullanılabiliyor. YandexART, kullanıcıların fotoğraf ve görüntüler oluşturabildiği ve fotoğraflarını geliştirebildiği bir uygulama olan Shedevrum’a çetin veriyor. Yandex Ads müşterileri yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerle eşsiz reklamlar oluşturabiliyorlar.

YandexART öncelikle kullanıcı sorgusuna dayalı olarak imgeler üreten, akabinde imaj çözünürlüğünü ve detaylarını geliştiren bir difüzyon modelini temel alıyor. Bu model, daha gerçekçi ve detaylı grafiklerin oluşturulabilmesini sağlıyor.

Yandex uzmanları, manzara çıktısı kalitesini artırmak için YandexART modeline ince ayarlar yapmaya kolossalam ediyor. Bunun için hudut ağı birden fazla imgeyi (örneğin çaydanlık) inceliyor ve talepleri en parlakliksever karşılayanları belirliyor. Bu, objeleri daha kusursuz ayırt etmeye ve hudut ağı süreçlerini hızlandırmaya yardımcı oluyor ki bu yaklaşım bilhassa iş odaklı kullanım senaryoları yoksulısından kıymetli. 

Medium’da yayınlanan makalede YandexART model eğitiminin kalitesi ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

çağdaş Yandex Foundation Models hizmeti üzerinden erişim sunuluyor

YandexART, Yandex Foundation Models adlı taze bir bulut hizmetinin kesimi olarak kullanıma sunuluyor. Bu hizmet, metin oluşturma için YandexGPT ve anlamsal arama fonksiyonlarıyla bütünleştirme üzere birden fazla makine tahsili modelinin entegrasyonunu gerçekleştirebiliyor. İşletmeler tüm bu hudut ağlarına birleşik bir arayüz üzerinden erişirken, altyapı dayanağını bulut sağlayıcısı grubu yönetiyor.

Yandex Foundation Models ile birebir anda birden fazla üretken yapay zeka modeli kullanarak iş gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Örneğin, YandexGPT API aracılığıyla reklamlarınız için metinler, YandexART API aracılığıyla fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Türkiye’deki Şirketler Artık YandexART’ın Hudut Ağıyla Görseller Oluşturabilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin