İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Türkiye Finans ülke iktisadına 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı

Güçlü sermaye yapısını 2024 yılının son çeyreğinde de sürdüren Türkiye Finans, yasal özkaynakları 2023 4. Çeyreğine göre 2024 birinci üç ay sonunda %7,8 artarak 30,1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Türkiye Finans, 2024 yılı birinci çeyrek periyodunun mali modernuçlarını KAP’a açıkladı. Ülke ekonomisine 138,6 milyar TL nakdi ve 37,0 milyar TL gayri nakdi olmak üzere toplam 175,6 milyar TL’lik katkı sağlayan Türkiye Finans, topladığı fonları geçen yıl modernuna nazaran %6 artışla 187,6 milyar TL’ye ulaştırdı. Güçlü sermaye yapısını 2024 yılınınyeni çeyreğinde de sürdüren Türkiye Finans, yasal özkaynakları 2023 yılının 4. çeyreğine göre 2024 yılının orijinal üç ay modernunda %7,8 artarak 30,1 milyar TL olarak gerçekleştirdi.

Hayat Taşınabilir Bankan Mobil

2024 yılına “Hayat Taşınabilir Bankan Mobil” kampanyasıyla giren Türkiye Finans, yesyeni çeyrekte mobilden kazanılan müşteri sayısını 2023 yılınınyeni çeyreğine nazaran %54 artırdı. 2024’ün çağdaş çeyreğinde banka çapında tüm segmentlerde ve müracaat kanalları ortasında Türkiye Finans yeni müşterilerinin %29’unu taşınabilir bankacılıktan kazandı. Geçen yılın tıpkı periyoduna nazaran taşınabilir floraurum adedi de %20’lik artış gösterdi.

Ülke iktisadına güçlü finansman desteği

Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, bankanın sürdürülebilir ve kârlı büyüme stratejisini 2024’ün birinci çeyrek döneminde de koruduğunu, hem ferdi hem de ticari tarafta ülke iktisadına güçlü biçimde finansman desteği verdiklerini belirterek, finansal ilkuçlarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Güçlü sermaye yapısını 2024 yılınınyeni çeyreğinde de sürdüren kurumumuz, ulusal iktisada toplamda 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı. Türkiye Finans olarak topladığımız fonları geçen yılyeniuna nazaran %6 artışla 187,6 milyar TL’ye ulaştırdık. Bankamız 2024 yılının yepisyeni üç ayında artan fon kaynağını finansman hacmini büyütmek için kullandı ve toplanan fonlarla iktisadın can damarı olan KOBİ’leri, üretimi ve ihracatı finanse etti. Birinci çeyrekte 2024 yılına insan odaklı bankacılık anlayışıyla kurguladığımız ‘’Hayat Taşınabilir Bankan Mobil’’ kampanyasıyla başlayarak dijital bankacılığın farklı kuşakları kapsayan ve ortak paydada buluşturan istikametlerine odaklandık. Öncü dijital bankacılık uygulamalarımızla ticareti desteklemeye devam ederek ‘Dijital Teminat Mektubu’nu gigantikreye aldık ve müşterilerimize çabuk, basitçe ve sağlam bir kullanım sunduk.

Türkiye Finans olarak, CIPS (The Chartered Institute of Procurement & Supply) tarafından yürütülen, CIPS Satın Almada harikalık Programı’nı muvaffakiyetle tamamlayarak, dünya çapında saygın bir akreditasyon olan CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikası’nı almaya hak kazanan, Türkiye’deki tek finans kuruluşu olduk. uğuryla aldığımız bu kıymetli sertifika ile milletlerarası satın almada, ideallik programına ahenk sergilediğimizi, satın alma işlevleri, süreçleri ve uygulamalarında ise memleketler arası standartları yakaladığımızı belgelendirmiş olduk.’’

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Türkiye Finans ülke iktisadına 175,6 milyar TL’lik katkı sağladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin