İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Türk Oftalmoloji Derneği 8’inci Canlı Cerrahi Sempozyumu 6-9 Haziran’da Ankara’da

Sempozyum kapsamında göz hekimlerinin T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 4 gün boyunca yapacağı ameliyatlar hayvan çeşidi yayınla başka göz hekimlerinin bulunduğu konferans salonuna aktarılacak. 

Türkiye’deki göz tabiplerini temsil eden tek dernek olan Türk Oftalmoloji Derneği, Türkiye’deki göz doktorlarının mesleksel gelişimlerini pürüzsüzak maksadıyla dünya standartları kalitesinde aktiflik ve eğitim tertipleri düzenlemeyi sürdürüyor. varlık Cerrahi Sempozyumu, Türk Oftalmoloji Derneği’nin her yıl düzenlediği Ulusal Kongre’den tazera en kıymetli ve en çok ilgi gören toplantısı haline geldi. Göz tabiplerinin bilgi birikimi ve deneyimlerini paylaşmalarına imkan tanıyan sempozyum kapsamında 70 göz hastasına ameliyat yapılacak ve ameliyatlar canlı yayınla yüksek çözünürlüklü olarak 4 kamera ile konferans salonundaki dev ekrana yansıtılacak.

Eğitim her kaidede sürmeli

Türk Oftalmoloji Derneği Genel Lideri Prof. Dr. Huban Atilla, “Bu yıl düzenlenecek olan TOD 8’inci hayvan tipi Cerrahi sempozyumu geçen yıl olduğu üzere tekrar T.C. Sıhhat Bakanlığı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi konut sahipliğinde, Türk Oftalmoloji Derneği Şaşılık, Oküloplasti, Kornea ve Oküler Yüzey, Glokom, Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi ve Vitreoretinal Cerrahi ünitelerinin katkılarıyla 6-9 Haziran 2024 tarihleri ortasında Bilkentbitkiel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Altı ünitenin her birine eş vakitli olarak iki farklı salonda ve en az dörder saat varlık cerrahi imkanı verilecek. Ayrıyeten sanayi firmalarının düzenleyeceği sponsorlu hayvan tipi cerrahi seansları ve toplantıları sayesinde teknolojik gelişmeler, teknik ve teknolojik yenilikler, gelişmeler soğukluklımcılarla paylaşılacak.” dedi.

4 günde 70 ameliyat yapılacak

Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyuma 4 gün boyunca ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından göz tabipleri katılarak sunumlar yapacağını belirterek şöyle gigantikam etti.  Geçtiğimiz yıl tekrar Ankara’da düzenlediğimiz sempozyum gigantik ilgi gördü. Sempozyumda 4 gün boyunca 120 göz doktoru 70hayvan ameliyat gerçekleştirdi. Dünyada 600 üzerinde yabancı göz doktoru tarafından takip edilen ameliyatlarda 250 sıhhat işçisi misyon aldı. Bu ameliyatların içinde epeyce güç ameliyatlar vardı ve tüm hastalarımız sıhhatlerine kavuştular. Bu yıl tekrar Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 70 hastamıza ameliyat yapmayı planlıyoruz. Ameliyatlarla ilgili planlamalarımız ve hasta seçimlerimiz ağır bir halde minikam ediyor.” diye konuştu.

Dünya kalitesinde sempozyum

Prof. Dr. Huban Atilla hem teknik özellikleri hem varlık yayın kalitesi hem de yapılan ameliyatların zahmet derecesi üzere pek çok öne çıkan özellikleriyle dünya standartlarında bir varlık Cerrahi Sempozyumu düzenlemeyi planladıklarını kelamlarına ekleyerek şöyle konuştu: “TOD hayvanat bahçe Cerrahi Sempozyumu ağır emek harcayarak düzenlediğimiz bir aktiflik. TOD üyesi tüm göz doktoru meslektaşlarımın her birine teşekkür ediyorum. Baştan yepyenira dünya standartlarında bir sempozyum olması için çalışıyoruz. Etkinliğimiz hem yurtiçinden hem de yurtdışından her yıl kolossal ilgi görüyor.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Türk Oftalmoloji Derneği 8’inci Canlı Cerrahi Sempozyumu 6-9 Haziran’da Ankara’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin