İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

TİKAV, “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi ile kırsalda bayanların eğitimini desteklemeye devam ediyor

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV), Akfen sonlenebilir Güç şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının bulunduğu Türkiye’nin 18 vilayetinde 27 farklı kırsal bölgesinde yaşayan bayanlara ve ailelerine eğitim sağladığı “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi ile toplumun farklı kesitlerine takviye olmaya muazzamam ediyor.

 

2024 yılı boyunca sürecek olan ve dijital platformların yararlı ve ziyadesiyle kullanımı üzerine ağırlaşan  “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi, mayıs ayındaki eğitimlerini Giresun’un Dereli ve Bulancak ile Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Kahramanlar Köyü’nde gerçekleştirdi.

Akfen Holding’in kurucusu olduğu, toplumsal sorumluluk projeleriyle toplumun farklı kesitlerine dayanak olmayı am acıkmışlayan ve bu yıl 25’inci kuruluş yılını kutlayan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sıhhat Vakfı (TİKAV),  Akfen tazelenebilir Enerji’nin finansman desteğiyle hayata geçirdiği “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi ile kırsal bölgelerde yaşayan bayanları ve ailelerini eğitimlerle desteklemeye gigantikam ediyor. 2024 yılı boyunca Türkiye genelindeki 18 vilayette ve 27 farklı lokasyonda yer alan Güneş, Rüzgâr ve Hidroelektrik Santralleri etrafında yaşayan kırsal bölgedeki bayanları dijital dünya konusunda bilinçlendiren TİKAV, mayıs ayı eğitimlerini tamamladı. Proje ile bayanlar mayıs ayında Giresun’un Dereli ve Bulancak ile Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Kahramanlar Köyü’nde kadınlarla buluştu.  

Gerçekleştirilen eğitimlerde kırsal bölgede yaşayan bayanları, dijital platformların yararlı ve güçlü kullanımı konusunda bilinçlendirildi, dijital platformların bilinçsiz kullanılması yepyeniucunda oluşabilecek hukukî, toplumsal, fizyoloijk ve ruhsal meseleler ele alındı. Bunun yanı sıra hem iştirakçi bayanların hem de aile üyelerinin bu kapsamda yaşayabilecekleri bilişsel kabahatler, ruhsal, fizikî, sosyolojik ve kültürel meselelerin önüne geçilmesi konusunda bilinçlendirme eğitimleri de verildi.  

Modern çağın ihtiyaçlarına uygun bir toplumsal sorumluluk modeli olarak sunulan “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi, TİKAV ve Akfen yepyenilenebilir Enerji’nin dayanağıyla dijital çağın getirdiği güçra karşı toplumsal farkındalık yaratmayı ve bu dijital çağda kırsal bölgelerde yaşayan bayanların bilinçlendirilmesini hedefliyor. 2024 yılı boyunca sürecek olan “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi kapsamında Akfen sonlenebilir Enerji’ye ilişkin 27 lokasyonda düzenlenecek seminerler ile donuklımcılara dijital dünyada inançlı bir formda var olmanın yolları anlatılarak bayanların ve ailelerin bilinçlendirilmesi konusunda eğitimlerine devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

TİKAV, “Dijitaldeki Ayak İzimiz” projesi ile kırsalda bayanların eğitimini desteklemeye devam ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin