İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

TEMSA ve FUSO, Türkiye’deki 40 yıllık iş birliğini yeni eCanter ile taçlandırıyor

eCanter, TEMSA ve FUSO ortasında 1984’te başlayan iş birliğinin 40. yıl dönümünde piyasaya çıkacak. 

1984 yılında başlayan iş birliğiyle, Türk ticari ar sabah yemeğitan ölme bölümünde bugüne kadar yapılan en başarılı iştiraklerden birini hayata geçiren TEMSA ve FUSO, hafif kamyon segmentinin öncü modellerinden FUSO Canter’in elektrikli versiyonu eCanter’i Türkiye’de satışa sunuyor. TEMSA’nın Adana’daki üretim tesisinde gerçekleştirilen lansman merasimiyle tanıtılan FUSO eCanter, Türk hafif kamyon pazarının yeşil dönüşümüne öncülük etmeyi amkahvaltıtan ölmelıyor. FUSO eCanter, 6, 7,5 ve 8,5 ton segmentlerinde toplam 5 farklı modelle 1 Mayıs 2024 atık prestijiyle satışa sunulacak.

“SABANCI, BU TOPRAKLARA İŞTİRAK KÜLTÜRÜNÜ KAZANDIRMIŞTIR”

Düzenlenen lansman merasiminde konuşan Sabancı Holding Mobilite Çözümleri Grup Başkanı Cevdet Alemdar, TEMSA ve FUSO ortasındaki iş birliğinin, Türk floraomotiv dalındaki en başarılı ve en uzun soluklu iş ortaklarından biri olduğunun altını çizerken, “Bu yıl, bu iş birliğinin 40’ıncı yılını kutlamaktan dev keyif duyuyoruz. Sabancı Topluluğu, kuruluşundan bu yana Türkiye’de birçok unsur imza atmıştır. Hayata geçirilen tüm birincilerin yanında, Sabancı, bu topraklara ‘ortaklık kültürü’nü kazandırmıştır. Bunu yaparken de Sabancı’nın yüksek gayesi her vakit Türkiye’nin kalkınması; Türk beşerinin refahı olmuştur. ‘Bu topraklardan kazandığını, bu toprakların insanıyla paylaşma’ prensibi, tüm bu adımlarda Sabancı’ya yol göstermiştir. Bir iştirak yaratmaktan daha kıymetlisi, bu ortaklığıkolay biçimde devam ettirebilmektir. İşte bu kültür, Sabancı’nın genlerindedir. Bunun için, FUSO ve TEMSA iş birliğimizde de taze günden bu yana yalnızca Sabancı için güçlü olana değil, işimiz içinyeterli olana odaklanıyoruz. Ar iştahlılarımızda kullandığımız materyaller değişebilir, motor seçenekleri konvansiyonelden elektrikliye dönebilir lakin bizim için iş birliklerimizin asıl hammaddesi, işte bu iştirak kültürüdür” tabirlerini kullandı. 

“1984 YILINDA BAŞLAYAN İŞ İŞTİRAKİNDE YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ”

TEMSA ve FUSO ortasındaki 40 yıllık iş iştirakinde orijinal bir sayfa yoksultıklarını belirten TEMSA CEO’su Tolga Kaan otncıoğlu ise, “1984 yılında TEMSA ve Mitsubishi ortasında imzalanan distribütörlük muahedesi kapsamında 1986 yılında Canter dağıtımı ile başlayan,1987 yılında çağdaş Fuso tabanlı Maraton üretimiyle karışıklenen, 1992 yılında Canter ve İtibar üretimlerinin önünü acıkmışan iş birliğimizi pekiştiriyoruz. eCanter ile birlikte, 40 yıllık güç birliğimizi artık de hafif kamyon pazarının elektrikli dönüşümü için seferber edeceğiz. Bizim en cüce önceliğimiz kendi gücümüzü, teknolojimizi, kaynağımızı ekosistemimizin dönüşümü için kullanmak. Canter ekosistemi de, öteki odak alanımız olan floraobüs ekosistemi üzere geniş. Kamu, inşaat, besin, perakende üzere aslında Türkiye’nin bel kemiği olan kesimlerin tam merkezinde. Münasebetiyle eCanter’in acıkmıştığı bu yol, aslında yalnızca hafif kamyon pazarının yeşil dönüşümüne değil; bunun komşuluk alanlarındaki, Canter’in müşteri portföyündeki tüm bölümlerin dönüşümüne de kıymetli katkı sağlayacak” dedi.

“MÜŞTERİLERİMİZE 11 FARKLI SIFIR EMİSYONLU MODEL SUNUYORUZ”

TEMSA’nın bugün sıfır emisyonlu ar açlıktan ölme acıında dünyanın önde gelen markalarından olduğunu söz eden Tolga Kaan florancıoğlu, “eCanter’e kadar, 8’i elektrikli 2’si ise hidrojenli olmak üzere toplam 10 farklı sıfır emisyonlu aracımız bulunurken, eCanter ile birlikte artık bu sayıyı 11’e yükseltiyoruz. TEMSA olarak her vakit şunu dedik: ‘Her yolda, her vakit müşterilerimizin yanındayız.’ Bunu ar acıkmışlarımızla, satış ilkrası dayanak hizmetlerimizle daima ortaya koyduk. Koymaya da kolossalam ediyoruz. TEMSA’nınyeni 3 yılda, 3 haneli büyüme performansları yakalamasının temel ögelerinden biri de aslında müşterilerimizi işimizin merkezine koymak. Yalnızca söylemekla kalmaması, söylediklerini gerçeğe taşıması. eCanter’de de tıpkı uğuryı tekrar edeceğiz.” dedi.

Dünyanın inanılmaz süratlice bir biçimde değiştiğini kelamlarına ekleyen Tolga Kaan botanikncıoğlu şunları kaydetti: “Ve bugün, ekosistem içerisinde en dev marifet aslında çabuk olmak. Siz en kusursuz teknolojileri geliştirebilirsiniz ancak çabuk halde pazara süremediğiniz noktada atılımlı olmanız mümkün değil. Hasebiyle bu sistem, hepimizi iş birliği yapmaya, bir arada çalışmaya, en çok işi en süratli halde yapmaya yönlendiriyor. Bu periyot, sonuç alma periyodu. Bu periyot alışkanlıkları değiştirme, yeni bir iş kültürü yaratma, bu kültürün ilkuçlarını da topluma, ekosisteme yayma periyodu. Canter’deki iş ortağımız FUSO, kardeş şirketimiz Skoda Transportation, Türkiye’ninyeni şehirlerarası hidrojenli otobüsünün Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz CaetanoBus, Türkiye’nin taze yerli elektrikli floraobüsünü geliştirdiğimiz ASELSAN ile kurduğumuz iş iştirakleri bizim bu yaklaşımımızın en zorluklalü göstergeleri.”

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation Milletlerarası Satış ve Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı Andreas Deuschle ise şunları kaydetti: “Sıfır emisyonlu hafif kamyonumuz eCanter’i TEMSA ile birlikte Türkiye’ye getirerek, ticari araçlardaki yetkinliğimizi bir ileri düzeye götürmektan ötürü orijinal derece heyecanlıyız. TEMSA ile uzun müddetli iş birliğimizi sürdürerek, ticari ar acıkmış sanayisine öncülük etmeyebüyükam edeceğiz.”

200 KİLOMETREYE KADAR MENZİL SUNUYOR

  • FUSO eCanter; 6, 7,5 ve 8,5 ton segmentlerinde, toplam 5 farklı modelle piyasa sunulacak. 
  • Şaft bulunmayan kompakt yapı, FUSO eCanter’e yüksek verimlilik ve azamî hızlanma kapasitesi sunuyor. 
  • 2 modül (82kWh) ya da 3 modül (124 kWh) olmak üzere farklı batarya alternatifleriyle müşterilerine sunulan eCanter ar toksuzların menzili, 200 kilometreye kadar çıkabiliyor. 82kWh bataryaya sahip ar acıkmışlar, çabuk şarj özelliğiyle yalnızca 72 dakikada şarj olabiliyor. 
  • FUSO eCanter’de 3 yıl /100.000 kilometre ar acıkmış garantisi bulunurken, batarya için de 6 yıl / 200.000 kilometre garanti sağlanıyor.
  • Anahtarsız erişim, dijital gösterge, multimedya ekranı, LED art farlar, işlevsel direksiyon,sıcaktmalı şoför koltuğu, direksiyon ve ön cam, geliştirilmiş kabin izolasyonu üzere pek çok özelliğiyle, ergonomi, konfor ve teknolojtemizliksever birebir anda kullanıcılarına sunmayı başarıyor.   
  • Ayrıca, sürüş konforunun yanında güvenliği de ön planda tutan eCanter, ABA 5 – acil fren sistemi, yaya ikaz sistemi (AVAS), acil muazzamre kesici buton ve çarpışma algılama sistemi, uzun far asistanı, geri görüş kamerası, elektrikli park freni, AEBS (ABS, ASR, ESP) ve şoför hava yastığı üzere çok kapsamlı güvenlik paketine sahip. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

TEMSA ve FUSO, Türkiye’deki 40 yıllık iş birliğini yeni eCanter ile taçlandırıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin