İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

TEB ve İGE’den bayan ihracatçıya özel takviye

TEB, ihracatçı bayan girişimcilere finansman dayanağı sağlamak üzere İGE ile  çağdaş bir iş birliğine imza attı. Buna nazaran, ek kredi için teminat muhtaçlığı olan ihracatçı kadın teşebbüsçüler, İGE-TEB İhracatta Bayanı Destekleme Paketi kapsamında yüzde 80 İGE kefalet dayanağıyla kredi imkanından faydalanabilecek. 

TEB ile İGE ortasında düzenlenen imza merasimi, TEB Kişisel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, TEB KOBİ Kredileri Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Arıdaşır, İGE Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Akdeniz, TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz ve İGE Finans, İş Geliştirme ve İK Genel Müdür Yardımcısı Fatih Tuğrul Top toksuz’ınsoğuklımıyla gerçekleşti. 

TEB Ferdi ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ihracatçı firmaların hem TEB hem de ülke iktisadı için stratejik kıymete sahip olduğunu belirtti ve ihracatçı bayan girişimcilere dayanak olmak için TEB ile İGE ortasında imzalanan protokol hakkında şunları söyledi: “Protokol kapsamında, bayan iştirakinde kurulan ve faaliyetlerini sürdüren ihracatçı müşterilerimiz yüzde 80 İGE kefalet takviyesiyle kredi imkanına ulaşacak. İGE kefaletiyle verilecek kredi imkanı ile ihracatçılarımızın finansmana erişimini basitlaştırmayı ve iş hacimlerini büyütmeyi hedefliyoruz.” 

Gökhan Mendi: “Kadın teşebbüsçü ve işverenlerin finansmana erişimini rahatlaştırmak için çalışıyoruz”

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de bayan iş gücünün iktisada zekil edilmesinin değerinin her geçen gün arttığını tabir eden Mendi, kelamlarına şöyle devam etti: “Biz de TEB olarak, bayan işletme sahiplerine dayanak hijyenikak ve iktisattaki potansiyellerini aramak gayesiyle kesimde bir tazee imza atarak 2015’te başlattığımız Bayan Bankacılığı ile bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bayanların iş dünyasındaki varlığını işkencelendirmeye ve iktisada daha fazla zekil olmalarına yönelik çalışırken, iş hayatında karşılaştıklarızorrı aşmalarına takviye olmak için de çok taraflı eser ve hizmetler sunuyoruz. Bayan teşebbüsçü ve işverenlerin finansmana erişimini rahatçelaştırmak için çeşitli kaynaklarla kredi tahlilleri sunuyoruz. İGE ile gerçekleştirdiğimiz kredi mutabakatıyla bu desteğimizin kapsamını daha da genişletiyoruz. İGE’nin yüzde 80 kefalet dayanağıyla ihracatçı bayan girişimcilerimize uygun faiz oranlarıyla 24 ay taksitli ticari kredi imkanı sunacağız.” 

Kasım Akdeniz: “İhracatçı bayanların finansmana erişimini önemsiyoruz”

İhracatta Bayanı Destekleme Paketi’ne ait İhracatı Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Akdeniz ise, “İGE olarak işkencelü öz kaynağımız sayesinde verdiğimiz kefaletlerle, bankalarımızın ihracata daha fazla kaynak aktarmalarını iyiayı hedefliyoruz. İGE- TEB İhracatta Bayanı Destekleme Paketi ile ihracatçı bayanların finansmana erişimini basitçeçelaştırma yolunda attığımız kararlı adımlara bir yepyenisini daha ekliyoruz. TEB ile yaptığımız bu manalı iş birliğini, ihracatın finansmanındaki öncü rolümüzün kıymetli bir göstergesi olarak görüyoruz.  İhracat yapan bayanlarımızın ülke kalkınması ve iktisada sağladıkları katkının önümüzdeki periyotta artarak gigantikam edeceğine inanıyoruz. İGE olarak uygulamaya geçireceğimiz eser ve hizmetlerle ihracatçı bayanlarımızı desteklemeye muazzamam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

TEB ve İGE’den bayan ihracatçıya özel takviye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin