İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
20 Mayıs 2024
featured

Sanatçı Buray TEMA Vakfı gönüllüleri ile bir ortaya geldi: ‘Umudu yeşertmeye devam edeceğiz’

Uzun yıllardır TEMA Vakfı gönüllüsü olan hassas sanatçı Buray, Vakfın İstanbul’da gerçekleştirdiği Saha Uyum Toplantısı’na katıldı. TEMA Vakfı’nın çalışmalarına katkılarından ötürü plaket takdim edilen sanatçı, gönüllüğün gücüne inandığını ve gelecek için umutlu olduğunu tabir ederek “Yarınlar için yeşili ve umudu yeşertmeye devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.
TEMA Vakfı Saha Uyum Toplantısı “TEMA Vakfı 30 Yaşında” konseptiyle İstanbul’da başladı.

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Liderleri merhum Sayın Hayrettin Karaca ve merhum Sayın Ali Nihat Gökyiğit’in anılmasıyla başlayan toplantıya 64 vilayetten, Vilayet Temsilcileri, İlçe/Mahalle Sorumluları, Genç TEMA Liderleri, genel merkez çalışanları ile TEMA Vakfı İdare Konseyi Üyelerinden oluşan yaklaşık 400 kişi katıldı.

Saha Uyum Toplantısı’nın birinci gününe TEMA Vakfı’nın uzun yıllardır gönüllüsü olan ve Vakfın yürüttüğü faaliyetlere dayanak olan müzikçi Buray da katıldı.

“Toplumsal farkındalığı artırmanın tüm sanatçıların görevi olduğuna inanıyorum”
Toplantıdaki konuşmasına “Bu kadar hoş beşerlerle birebir yeri paylaşmak benim için bir onur” kelamlarıyla başlayan Buray, sanatkarların toplumda farkındalık yaratmak için değerli bir yere sahip olduklarına vurgu yaparak, “Bizlerin dünyayı koruyan, kollayan, yeşile, sürdürülebilirliğe kol kanat geren, özel sevgi dolu insanlar olduğumuza inanıyorum. Toplumsal şuur uyandırma konusunda hepimiz çalışıyoruz lakin biz sanatkarların farklı sorumlulukları olduğuna inanıyorum. Bilim insanları raporlar, tablolar ve sayılar hazırlıyor. Tüm bu çalışmalar çok kıymetli ve insanları bilgilendiriyor elbette lakin insanların kalplerine dokunamayabiliyor. İşte burada biz sanatkarların şiirle, müzikle, sinemayla özetle sanatla devreye girip insanların kalplerine dokunmamız lazım. Bunun bütün sanatkarların misyonu olduğuna inanıyorum” dedi.

“Dünyanın geleceğinin nasıl bir tehlike altında olduğunun farkında olan ve bu yüzden doğayı korumak için çalışan, yeşili koruyan insanları ben özel beşerler olarak tanımlıyorum” diyen Buray, gönüllüğün gücüne inandığına vurgu yaparak “Bu özel insanların sayısını kat kat büyütüp yarınlar için yeşili ve umudu yeşertmeye devam edeceğimize inanıyorum” sözlerini kullandı.

TEMA Vakfı’ndan Buray’a teşekkür plaketi
Sanatçıya, TEMA Vakfı’nın faaliyetlerine, tabiata vermiş olduğu takviye ve gösterdiği hassaslık nedeniyle TEMA Vakfı İdare Heyeti Lideri Deniz Ataç ve Genel Müdür Başak Yalvaç Özçağdaş tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Plaket takdiminin ardından Buray, TEMA Vakfı gönüllüleri ile toplu olarak fotoğraf çektirdi

Değerli sanatçı Buray, “Yok mu?” yapıtını yazıp bestelemiş ve Vakfın 30. yılında tüm haklarını TEMA Vakfı’na bağışlamıştı. Yapıtın telifinden elde edilen gelir Vakıf aracılığıyla fidanlara dönüşecek.

TEMA Vakfı Temsilcilerinin, İlçe ve Mahalle Sorumlularının ve Genç TEMA’ların tabiat muhafaza konusundaki gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen toplantı Ağustos ayının 19’una kadar devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Sanatçı Buray TEMA Vakfı gönüllüleri ile bir ortaya geldi: ‘Umudu yeşertmeye devam edeceğiz’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin