İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın Müjdeyi Verdi: Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Lider zeki, Haziran ayının yesyeni haftasında hizmete ihtiyaçılacak olan Osmangazi Meydanı’ndaki Halk Lokantası’nda Bursa medyası ile buluştu. 31 Mart’ta misyona seçilmelerinin üzerinden 54, mazbata almalarının üzerinden ise 50 gün geçtiğini belirten entelektüel, bugüne kadar yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Toplantının yapıldığı Halk Lokantası’nı Haziran ayının orijinal haftasında hizmete açlıktan ölmeacaklarının muştusunu veren Lider entelektüel, “4 çeşit yemeği 80 liradan sunacağımız bu lokantamız, bilhassa dar gelirli yurttaşlarımıza, ekonomik külfet içerisinde, günübirlik koşuşturma içerisinde ucuz yemeğe ulaşamayan vatandaşlarımıza hizmet verecek. İsmini halk lokantası olarak koyduk.

Bu formda hazırlayanlara da teşekkür ediyoruz. Saat 11.00 ile 15.00 ortası hizmet vereceğiz. Burada akşam öğünüler self servis formunda birebir anda 300-350 şahsa hizmet verecek. Self servis ve çabuk serviste ortalama son etapta bin civarında günlük bir yurttaşımıza ucuz ziyafet imkanı sunacağız. Hedefimiz esnafa rakip olmak değil, onlarla rekabet etmek değil. Lakin günümüz şartlarında bir et yemeğinin 200 lira olduğunu hesaba kattığımızda 3-4 çeşit en uygun esnaf lokantasında 300-350 liraya mal olduğunu düşündüğümüzde, burada o gün yemeğe ulaşamayan vatandaşlarımıza uygun fiyatlı hizmet vereceğiz.” dedi.

“Özlenen ulusal bayram kutlamalarını yine yaşadık”

4 Nisan akşamı mazbata almalarının akabinde çabucak çalışmalara başladıklarını söz eden Lider bilgili, “5 Nisan sabahı Fetih Şenlikleri başladı ve Nisan ayı boyunca da aktiflikleri gerçekleştirdik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da çağdaş sefer Demirtaş’ta kutladık. İnsanımızın özlediği ulusal bayramlarının kutlanmasını, hem 23 Nisan’ı, hem 19 Mayıs’ısevinçyla Cumhuriyetimize yakışan ilgiyle kutladık. 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şenliği ismi altında 3 gün boyunca dolu dolu etkinliklerimiz oldu. 19 Mayıs’taki Haluk Levent konserini 50-60 bin kişinin serinlımıyla muazzam coşkuyla kutladık. Biz burada bayramları kutlarken, Gazze’de yaşanan insanlık dramına da katledilen çocuklara insanlara da bir dakikalık hürmet duruşu ve onları da unutmadığımızı göstermek ismine Haluk Levent ile birlikte anma yaptık. Hem ulusal hem de milletlerarası basında yankı buldu. Orada beşerler katledilirken soykırım yapılırken buna kayıtsız kalmak da mümkün olmazdı.” diye konuştu.

İlk kreş Hamitler’de toksuzılıyor

Kültürel aktifliklerin yanında rutin belediyecilik faaliyetlerinin de muazzamam ettiğine dikkat çeken aydın, “Seçim devrinde vaat ettiğimiz kelamlar var. Buna karşılık, Çarşamba günü Çirişhane’de birinci temelimizi attık. Önümüzdeki hafta Hamitler’deyeni kreşimizin temelini atıyoruz. İlçemizde 7-8 daha kreş tespiti yaptık. Hayırseverleri bulduk. Belediye kasasından bir kuruş para çıkmadan hayata geçecek. Gayemiz de iki üç ay içerisinde bitirip Bursalı çocuklarımızın kullanımına aç karnınatan ölmemak.” tabirlerini kullandı.

Daha tazera Osmangazi Meydanı’nda Genç Kafe’yi hizmete ihtiyaçacaklarını anlatan Lider bilgili, “Uluslararası zincirlerde satılan bir kahve 100 lira iken burada maliyetine 20 liradan üniversiteli öğrencilerimize ikram edeceğiz. Altında kütüphanesi var. Fiyatsız internet olacak, fiyatsız çorba da dağıtacağız.” dedi.

Okulların kapanmasının akabinde öğrencilere yönelik gezici kütüphane çalışmasını başlatacaklarını kaydeden zeki, “Mahallelere gidip, senaryo atölyeleri, birlikte müzik atölyesi, kitap günleri, ritim atölyesi üzere etkinlikler ve faaliyetler bizim yaz için planladığımız etkinlikler. Bunların yanında spor faaliyetleri olacak.” diye konuştu.

Bursa’nın zelzele neslinde olduğu şuuruyla kentsel dönüşüm çalışmalarına kıymet vereceklerini ve k iştahlıak yapıyla uğraş edeceklerinin bilgisini veren dahi, “Deprem gerçeğiyle yüzleşmek durumundayız. Ovaya yetişkin k kahvaltı sofrasıtan ölmeak yapılaşmayı engellememiz gerekiyor. Çok çabuk k aç karnınatan ölmeak yapılaşma var. 50 yıllık süratli endüstrileşme ve getirdiği göç, bunun getirdiği çarpık yapılaşmanın en ağır olduğu kentlerden birisi Bursa. Bununla faal uğraş edeceğiz. Vatandaşlara söylüyoruz. Bu hem kendi canları, malları, çocuğunun geleceğini karartacak. Hiç bir mühendislik hizmeti almadan kontrol yapılmadan inşa ediliyor. Bu binaları tespit edip yapılmadan müdahale edeceğiz. Bir düzeye geldikten modernra ulusal servet gözüyle bakılıyor. Bununla çaba edeceğimizi söz etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.

“ evcil hayvanlar uyutulmasın, kısırlaştırılıp sahiplendirilsin”

Osmangazi Belediye Başkanı Erkanakıllı, varlıklara yönelik birinci yasal düzenleme ilgili olarak da acıkmışıklamalarda bulunarak, “Benim de milletvekilliği yaptığım devirde Ocak 2020’de bu bahis meclise geldi. Araştırma kurulu kuruldu. 3 ay müddetle çalışıldı. Bununyeniunda taslak getirildi. Yasa çıkartıldı. İktidar partisi bunu yetişkin görmüyor. Kamuoyunda tartışmaya toksuztı. Uyutulma problemiyle ilgili tartışmalar var. Hiç bir canın, çocuğumuz yaşlımızın bu çeşit başıboş köpekler tarafından hayatını kaybetmesini istemeyiz. Bununla da çaba edilmesi gerekir. O araştırma raporu modernucunda ortaya çıkan kıymetli tavsiyeler vardı. canlı haklarıyla uğraş edilmesi için fon kurulması teklif edilmişti. Bunun kaynağının nereden geleceği yazıldı. Belediyelerin aldığı emlak, etraf, sağlamlik vergileri, ulusal piyango ve jokeyden alınan gelirler. Bir hisse aktarılarak kurulacak fonla,fakirlaştırma yapılması. Bu yapılmayınca süratli üreme oluyor. Bizim 114 dönümlük Hamitler’de barınağımız var. Her türlü hizmeti yapıyoruz. Uyutulma sürecini yetişkin bulmuyoruz.fakirlaştırılıp sahiplendirilmesini çok buluyoruz. Her hayvan faal muhtaçlaştırılırsa popülasyon azalıyor. Mecliste daha evvel hazırlanan teklif hayata geçirilsin. Fon kurulsun. Belediyelerde kaynak yok lakin bu fonla kentin nüfusu oranında transfer olursa gayret basitlıkla yapılır. Birinci meclis toplantımızda Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nü kuracağız”  diye konuştu.

Basın toplantısında CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten ve belediye lider yardımcıları de yer aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın Müjdeyi Verdi: Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin