İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı oldu

Divan Başkanlığı’nı Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz’un yaptığı, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı’na Muğla gigantikşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Meclis Birinci Lider vekilliğine Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Meclis ikinci lider vekilliğine Balçova Belediye Lideri Onur Yiğit seçildi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümenine ise Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Narlıdere Belediye Lideri Erman Uzun, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Çeşme Belediye Lideri Lal Denizli, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Tire Belediye Lideri Hayati Okuroğlu ve Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan seçildi.

Başkan Aras; “ orijinal periyotta güçlenerek amaçlarımıza birlikte yürüyeceğiz”

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçilen Muğla cüceşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras son bir vizyonla misyona talip olduklarını, etkin bir biçimde çalışarak birliğin lobisini çetinlendireceklerini söyledi ve tüm üyelere kendisini bu misyona layık gördükleri için teşekkür etti. Lider Aras; “Kıyı Ege Belediyeler Birliği Olağan Mayıs ayı meclis toplantımızda başkanlık seçimimiz yaptık. Şahsıma verdiğiniz dayanak için sizlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Birliğin kuruluşundan günümüze misyon alan liderlerimize, meclis üyelerimize de ayrıyeten teşekkür ediyorum. Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak çağdaş bir vizyonla üye belediyelerimizin sıkıntılarına tahlil bulmak, hizmet kalitesini arttırmak, dayanışma içerisinde ilerlemek için vazifeye talip olduk. Birliğimizin gücünü hissettirmek, etkin bir halde çalışmak, birliğimizin lobisini kuvvetlendirmek için buradayız. Çalışmalarımızda çağdaş devirde belediyelerimizin düşüncesi olan kaynak ve yetkiler mevzularına odaklanacağız. Merkezi hükümet nezdinde yapacağımız teşebbüslerle bu çetinlükleri aşacağız” diye konuştu.

“Dış Münasebetler Kurulu kurularak Belediyelerimizin bilinirliği artacak”

Aras, “Şu an hepimizin gündeminde olan Kent Diplomasi konusunu çok önemsiyoruz. Bugün gündemimize Dış Münasebetler komitesi kurulmasını koyduk. Daha evvel Dış Bağlar komitemiz yoktu. Burada misyon alacak pürüzsüzliksever arkadaşlarla birlikte bilhassa milletlerarası platformda birlik üyesi belediyelerimizin bilinirliğini arttıracak milletlerarası fonlardan yararlanmalarını sağlayacağız” dedi.

“İsmi Kıyı Ege Belediyeler Birliği olsa da Anadolu’nun her köşesinden üyemiz var”

Konuşmasının ilkunda “İsmi Kıyı Ege Belediyeler Birliği olsa da Anadolu’nun her köşesinden, her hoş coğrafyasından üyelerimiz var” diyen Aras, “Bu üyelerimizle birlikte ilgilerimizi hararet tutup, herkesi kucaklayarak bağlantımızı karışıklü tutacağız. Tüm belediyelerimiz eşit ve daima birlikte çağdaş devri başlatıyoruz. Şu an 108 üyemiz var. Ortamıza taze üyeler de alarak, çetinlenerek amaçlarımıza birlikte yürüyeceğiz” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin