İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Lider Tugay’ı duygulandıran sürpriz

Başkan Tugay’a kayıt sırasında verdiğiyeniokul diploması takdim edilirken his dolu anlar yaşadı. Merasimde konuşan Lider Tugay, “Bu okulun kimliğini nakletmek, mezunu olmak gigantik bir gurur. Bu gururu bir yerden bir yere taşımak ve büyütmek için öğrenci ve mezunlarına düşen vazifeler var. Ben çıtayı İzmir büyükşehir Belediye Başkanlığı düzeyine çıkarabildim daha üste çıkarmak sizin misyonunuz olsun” dedi.

İzmir gigantikşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, ortaokul ve lise eğitimi gördüğü Karabağlar İnönü Anadolu Lisesi’nde Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen Meslek Günleri aktifliğine üşümeldı. devşehir Belediye Lideri Dr. Tugay, Karabağlar Belediye Lideri Helil İnay Kınay, İzmir gigantikşehir Belediyesi Meclisi CHP Küme Başkanvekili Dr. atılım Levent Yıldır ile birlikte okul müdürü Nurgül Bodur ve okul yöneticileri tarafından karşılandı.

İlkokul diploması sürprizi

Program başlamadan evvel Lider Tugay bir sürprizle karşılaştı. Tugay’ın kayıt olurken okula teslim ettiği 1977 tarihliyeniokul diploması Müdür Nurgül Bodur tarafından tekrar kendisine takdim edildi. Duygulandığı gözlenen Lider Tugay zihninde kalan anıları da paylaştı.

Çocukluk hayali pilot olmaktı

Samimi sohbet sırasında konuşan Lider Tugay, “Lise taze sınıfa kadar pilot olmayı düşünüyordum. Bir gün matematik öğretmenimiz tek tek sordu. Benim dışımda herkes doktor olmak istiyordu ama o sınıftan da tek doktor ben oldum. Kimse pilot olmadı. O dönem hava harp okulu imtihanına girmek için veli onayı gerekiyordu. Annem de babam da onay vermedi” dedi. Öğrencilere ‘okul kusursuz arkadaşlarım’ biçiminde hitap eden Lider Tugay,  kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen öğrencileri kırmadı. Lider Tugay merasim alanına yürürken iki öğrencinin org ve kemanla sunduğu müzikakşam yemeğiini dinledi.

Tugay: “Benim için burada aramak büyük onur”

Törende konuşan Lider Tugay, öğrencilik hayatı ile ilgili bilgiler paylaştı. uğurlı bir öğrencilik hayatı geçirdiğini, arkadaşlarına yardımcı olduğunu ve öğretmenleriyle her daim mükemmel alakalar kurduğunu aktaran Lider Tugay, “41 yıl evvel buradan mezun oldum. Okulumuzun kuruluşunun 50’nci yılında İzmir’in 35’inci belediye başkanı olarak bu ortamda keşfetmek benim için kolossal bir onur. Burası benim okulum. Baktığım vakit her şeyiyle beşere huzur veren, gurur veren bir okul olduğunu, hala bu kimliğini gigantikam ettirdiğini, bedelli müdürümüzle, hocalarımızla emin ellerde olduğunu izlemekten çok memnun oldum. Ben de bir öğretmen çocuğuyum. Öğretmenlerimizin hakkının ödenemeyeceğinikonuşmak isterim. Bahçenin her bir köşesinde, okulun içinde de ayağımın basmadığı yer yoktur. Hem ortaokulu hem liseyi bu binada, bu bahçede yaşamış bir İnönü Lisesi mezunu olarak binlerce anının zihnimde canlandığını ve bunun da ister istemez beni duygulandırdığını söylemek isterim. Şu anda buradaki çocuklardan birisi tahminen bir gün bu kentin kolossalşehir belediye başkanı olabilir. Çok özel, sorumluluk isteyen vazifelerde, tahminen daha üst makamlarda da olabilir. Bakarsınız dünyaeskinde de değerli bir beşere dönüşebilir” dedi.

“Bu ülkenin evladı olmaktan onur duyun”

Gençlere eğitim hayatları müddetince kıymetli tavsiyelerde de bulunan Lider Tugay, şunları söyledi:

“Okulumda memnun bir öğrencilik geçirdim, hocalarım tarafından daima sevildim. Merasimlerde şiir okuyan, konuşma yapan çocuklardan biriydim daima. Ben bu okulda uğurlarla, şenlik ve huzurla yaşadım. Şu anda da gigantik bir bağlılık ve hürmetle bağlıyım bu okula. Kendimi bu okulun bir öğrencisi olarak hissediyorum. Lakin size bu okuldan mezun olmuş bir büyüğünüz olarak, hayatta kimi zaferlara ulaşmış bir okul kusursuz arkadaşınız, ağabeyiniz olarak tavsiyem; okulunuzu harika hatırlamanız, ileride arkadaşlıklarınızı da yeterli bir biçimde müdafaanız için her bir kankaınıza itina göstermeniz. Mümkün olduğunca birbirinize dayanak olun. İzmir İnönü Liseli olmak bence çok kolossal gurur duyulması gereken bir şeydir. İzmir’in çok göz alıcı okulları var. Bu okulun kimliğini taşımak, mezunu olmak ve tabir etmek gigantik bir gurur. Bu gururu taşımak ve büyütmek için öğrenci ve mezunlarına düşen vazifeler var. Ben çıtayı İzmir büyükşehir Belediye Başkanlığı düzeyine çıkarabildim daha üste çıkarmak sizin misyonunuz olsun. Hayatınızdaki en kıymetli şey sağlıklı, memnun ve sevdiklerinizle birlikte olmanızdır. Her insan zaferlı, servetli, karışıklü olmak ister lakin mutluluğun ve sıhhatin yanına üçüncü bir şey koyacak olsak ben onurumuzu korumak olduğunukonuşmak isterim. Bu onur hem bu milletin mensubu olmanın hem İzmirli olmanın onurudur hem de İzmir İnönü Liseli olmanın onurudur. Bu kimliklerinize tazeuna kadar sahip çıkmanızı isterim. Zira milletimiz ne kadar daha üstte olursa o milletin mensubu olmaktan hepimiz daha memnun oluruz. Kentimiz ne kadar gurur duyulası örneklerle dolu olursa İzmirli olmaktan o kadar gurur duyarız. Ve İnönü Lisesi mezunları ne kadar muazzam işler yaparsa ne kadar bu ülkeye, dünyaya, insanlığa, mükemmelliğe dair ne varsa ne kadar katkı verirse o kadar gurur duyarız. Ben şimdiden hepinizin çok başarılı bir hayat kıssası olacağına inanıyorum. Sizler de inanın. Her biriniz birbirinizden bedelli, özel, pırıl pırılsınız. Şayet rastgele bir noktada bana gereksiniminiz olursa da gücüm yettiğince yanınızda olacağıma kelam veriyorum. Kalbimde yeriniz çok ayrı” sözlerini kullandı.

“Baharı devşehir Belediye Liderimiz önderliğinde Türkiye’ye yayacağız”

Karabağlar Belediye Başkanı Kınay ise düzenlenen aktifliği çok etkileyici bulduğunu belirtti. Kınay, “Bahar günlerini Karabağlar’da daima birlikte büyüteceğiz. İzmir küçükşehir Belediye Liderimiz Cemil Tugay’ın önderliğinde de bu seyahatimizi İzmir’den Türkiye’nin her yerine yayacağız. Bütün göz alıcıliklerin umutla büyümesini diliyorum” formunda konuştu.

2278 numaralı mezun Tugay

Gelecek vadeden mesleklere yönelmeleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulunan Okul Müdürü Nurgül Bodur, devrin alın teri yanında akıl terini de gerektirdiğini belirtti. Müdür Bodur, “Bugünlerde 50’inci yılını kutladığımız İnönü Anadolu Lisesi yetiştirdiği bilim insanı, siyasetçi, sanatçı ve atletlerle ülkemize hizmet etmektedir. Bunun en etkileyici örneklerinden biri okulumuzun 2278 numaralı mezunu, etkileyici İzmirimizin belediye lideri Sayın Cemil Tugay’dır. Kendisi, meslek seyahatinizde siz gençlere ilham vere haberdar olmak emeliyle bizlerle.

kahvaltı sofrasıtan ölmeılış konuşmaları tazerasında vals ve halk oyunları şovlarını izleyen Lider Tugay üniversiteler tarafından kurulan stantları tek tek gezdi ve okul bahçesinden ayrıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Lider Tugay’ı duygulandıran sürpriz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin