İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

“Kariyerde Manileri Kaldırdık” 10’uncu yılını doldurdu

TEMSA’nın 2014 yılında, engelli bireylerin eğitim, iş ve toplumsal ömürde karşılaştıkları önyargı ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması emeliyle başlattığı “Kariyerde Pürüzleri Kaldırdık” projesi 10’uncu yılını doldurdu. 10 yılda Adana ve bölgesinde farklı paydaşların serinlımıyla genişleyen proje kapsamında hayata geçirilen taze aktiflik, 13 Mayıs 2024 antikande “Kariyer Günü ve Kapsayıcılık Sohbetleri” ismi altında gerçekleştirildi. 

ENGELLİ BİREYLER İÇİN İŞ GÖRÜŞMELERİ ORGANİZE EDİLDİ

Engelliler Haftası vesilesiyle, TEMSA ve İŞKUR iş birliğiyle düzenlenen aktiflikte, Türkiye’nin taze engelli bayan ralli pilotu Kübra Denizci K tarihin ve gazeteci-yazar Haluk Kesim ilham dolu hikayelerinisoğuklımcılarla paylaşırken, Adana ve etrafında ikamet eden engelli bireylerin bölge firmalarıyla mülakat ve iş görüşmesi gerçekleştirmesi için özel buluşmalar organize edildi.

“İŞ KÜLTÜRÜMÜZÜ ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI’ ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ”

Etkinliğin ihtiyaçılışında konuşan TEMSA CEO’su Tolga Kaan doğancıoğlu, “Kariyerde Manileri Kaldırdık” projesinin 10’uncu yılı doldurmasının yalnızca TEMSA için değil Türk endüstrisi için de değerli bir ileti olduğunun altını çizerken, “Kariyerde Mahzurları Kaldırdık üzere TEMSA Hayal Ortakları Derneği’mizin de bu yıl 10’uncı yılını kutluyoruz. Türkiye’de toplumsal projelerin ortalama ömrünün birk sabah yemeğitan ölme yılla sonlu olduğunu düşününce, bu üzere projelerin pahası daha da öne çıkıyor. Bizim TEMSA olarak bu türlü uzun soluklu toplumsal projelere imza atmamızın; bunu yaparken de bu projelerin tesir alanını daima genişletmemizin en değerli ögesi iş kültürümüzü dönemsel performansların değil sürdürülebilir muvaffakiyetin üzerine inşa etmemiz. Kapsayıcılığı da bir insan kaynakları yaklaşımından öte, sürdürülebilir muvaffakiyetin temel kriteri olarak kabul etmemiz. Yarattığımız bu ilerlemenın TEMSA sonlarının dışına çıkması, kente, ekosisteme yayılması bizim için tatlı şenlik kaynağı. Bu vesileyle, 10 yıldır bu projeye emek veren tüm paydaşlarayenisuz teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

 

“ENGELLİLERİN HAYATA EŞİT FORMDA DAHİL OLABİLECEĞİ ADİL BİR TERTİP MÜMKÜN”

TEMSA İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özel de şunları söyledi: “Kariyerde Pürüzleri Kaldırdık projesiyle engelli bireylerimizinyenisuz bir dezavantaj içinde olduğu fikrinden uzaklaşmasını dilek ettik. Onların da hayata aydınl olabileceği, adil, eşitlikçi bir sistem ve sistemin kurulabileceğine inandık.  Biz fizikî mahzurların bir pürüz olmadığını, bunu bir mani olarak düşünen sisteme ulaşmak ve bu kanıyı yıkmak ismine çalıştık, çalışıyoruz. Bu kapsamda 10 yıl içerisinde çok değerli etkinlikler gerçekleştirdik. Üniversitelerde manisiz meslek platformları geliştirdik. Engelli öğrencilerimize meslek danışmanlığı yaptık. Engelli ahbaplarımıza yönelik ilerlemelı mülakat teknikleri eğitimleri düzenledik. Çukurova bölgesindeki birinci manisiz meslek aktifliğini, Türkiye’deki son Engelli Çalışan Sıhhati ve Güvenliği farkındalık eğitimini hayata geçirdik. Karanlıkta Diyalog Atölyesi, Çukurova Ünüversitesi Adana Engelli Basketbol ekibi ile yoldaşluk m iştahlıı, işaret lisanı eğitimleri… Saymakla bitmeyecek birçok proje ve uygulamayı bu harekete entegre etmeye çalıştık. Meslekte Mahzurları Kaldırdık hareketi kapsamında en muazzam emelimiz da paydaşlarımızı yanımıza alarak projemizi büyütmek ve bu vesile ile daha çok beşere ulaşmak oldu. Bugün en dev mutluluğumuz da, bu projenin kendi tesir alanını yaratmış; bu etk harika TEMSA hudutları dışına taşımış olması” dedi.

“10’UNCU YILINDA BU PAHALI PROJENİN MODÜLÜ OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

Düzenlenen aktiflikte konuşan Adana Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdürü Ahmet Karaveli, “TEMSA ve Çukurova Üniversitesi’nin bu projede sergilediği iş birliği, akademik bilginin ve sanayi tecrübesinin manisiz bir toplum yaratmada nasıl çetinlü tazeuçlar doğurabileceğinin canlı bir örneğidir. ‘Kariyerde Mahzurları Kaldırdık’ projesi, engelli bireylerin yalnızca iş hayatında değil, toplumsal hayatta da manileri aşarak tam manasıyla üşümelımcı olmalarını hijyenika misyonuyla yola çıkmıştır. 10’uncu yılında bu kıymetli projenin kesimi olmaktan ve bu atılım öyküsünü daha da ileri taşıyacak olmaktan onur duyuyorum. Hepinizin dayanağıyla, pürüzleri aşarak inşa ettiğimiz bu toplumda, her bir bireyin potansiyelini tam manasıyla ortaya koymasını pürüzsüzak için çalışmaya muazzamam edeceğiz” sözlerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

“Kariyerde Manileri Kaldırdık” 10’uncu yılını doldurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin