İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

İYİ Parti Genel Lideri Müsavat Dervişoğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı makamında ziyaret etti

Bir dizi ziyaretlerde aramak üzere akşam saatlerinde Nevşehir’e gelen İYİ Parti Genel Lideri Müsavat Dervişoğlu, Nevşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Beraberinde partisinin birtakım milletvekilleri ve İYİ Parti Nevşehir Vilayet Lideri Ali İhsan Parlatan ile belediye başkanlık binasına gelen Dervişoğlu’nu burada Belediye Başkanı Rasim Arı ve partililer karşıladı.

Bu ortada Dervişoğlu’nun ziyareti öncesinde, geçtiğimiz yıllarda indirilen T.C. ibaresi belediye binasının tabelasına çağdaştan eklendi. Dervişoğlu, tabela önünde Belediye Başkanı Rasim Arı ve partililerle birlikte fotoğraf çektirdi.

-“Nevşehirliden diğerinden buyruk almayacağız”

Genel Lider Dervişoğlu’nu başkanlık makamında konuk Belediye Başkanı Rasim Arı, burada yaptığı konuşmasında; “Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’e erdem verdiniz. Sayın Genel Başkanım burası dünyanın en romantik, en fantastik ve en mistik kenti. Erdem verdiniz. Yeterli ki geldiniz sayın Genel Başkanım. Nevşehir 31 Mart 2024 antikande bir demokratik refleks göstererek kendi evladına, kendi demokrasisine, kendi hakkına, hukukuna sahip çıkan bir kent olarak hem Ankara’ya hem de Türkiye’ye bir bildiri vermiştir. Bu, milletin iradesinin üzerinde bir iradenin olmadığını, milletin istekleri ve fazlasıylaltusunda hareket etmediğiniz vakit size nasıl bir tokat vuracağının gösterildiği bir seçim olmuştur. Bu seçim, Nevşehir’de bir kent ittifakı, bir gönül ittifakı oluşturarak bütün siyasi partilere gönül vermiş her bir Nevşehirlinin kendi siyasi partilerini bir kenara bırakarak bir aday üzerinde ittifakının en alımlı örneklerinden bir adedidir. O yüzden sizin huzurunuzda bütün Nevşehirli hemşehrilerime bir kere daha şükranlarımı arz ediyorum. Ve her vakit tabir ettiğim üzere bir sefer daha söz etmek isterim ki biz Nevşehirliden diğerinden buyruk almayacağız. Nevşehirli ne derse onun dediğini yapacak bir siyaset, bir belediyecilik uygulayacağız bu kentte. Enyeni hayata geçirdiğimiz, Türkiye’de de, Nevşehir’de de dev bir sorun olan göçmenlerle alakalı aldığımız karar da bunun gereğiydi. Nevşehirli bu türlü bir tasarrufta bulunmamızı istiyordu. Biz onların istediği fazlasıylaltusunda biz tasarrufta bulunduk. O yüzden o gün de söylemiştim. Bugün sizin huzurunuzda bir daha söz edeyim ki; Nevşehirlinin iradesi haricinde hiçbir irade, hiçbir telaffuz, hiçbir tenkit bizi ilgilendirmez. Şayet biz kendimize çeki sistem vermemiz gerekirse Nevşehirlinin ihtarları fazlasıylaltusunda bir çeki nizam veririz. Onun haricinde ne Ankara’dan ne Türkiye’nin farklı yerlerinden bize Nevşehir’deki tasarruflarımızla alakalı bir tenkit gelirse biz onu umursamayız. Zira öncelik Nevşehir’dir. Hasebiyle bu türlü güzel bir kente, demokratik refleks göstermiş, kendi evladına sahip çıkmış ve olgun bir demokrasi anlayışını ortaya koyan Nevşehir’e geldiğiniz için size teşekkür ediyorum. Heyetinize teşekkür ediyorum.” dedi.

-“ Nevşehir Türkiye’de parlayan bir güneş üzere, parlayan bir yıldız gibi kendini gösterecektir.”

İYİ Parti Genel Lideri Dervişoğlu’da, Lider Arı’yı seçimlerdeki muvaffakiyetinden ötürü kutlayarak vazifesinde zaferlar diledi.

Arı’nın belediye başkanlığı mühletince değerli işlere imza atacağına ve Nevşehir’in Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağına inandığını kaydeden Dervişoğlu şunları söyledi;

“Nevşehir’de söylemek sadelikçe değil. Zira Nevşehir kelamını sandıkta söyleyen bir yer. Sayın belediye başkanımızın da tabir ettiği üzere kendi evladına, kendi kıymetlerine, kendi fazlasıylalarına, demokrasinin geleneklerine her yerden daha fazla uyarak demokras kusursuz yaşatma iradesi sergileyen, haklının hakkını teslim eden bir kent olma özelliğiyle temayüz eder. evvelce beri bu böyledir.

Bu çağdaş bir şey değil. Buna bağlı olarak da Nevşehir’deki siyasetçiler şayet ister belediye lideri olsunlar, ister bakan olsunlar, ister icranın değerli düzeneklerinde bulunsunlar daima Nevşehirli olmanın kendilerine yüklediği sorumlulukla hareket ederler. Münasebetiyle belediye liderimizin tabirlerini çok önemsiyorum.

Nevşehir’i öncelemesini bilhassa çok önemsiyorum. Buraya hem partimin Genel Başkanı olarak geldim. Hem de bir kardeşimi tebrik etmek, çıktığımız seyahatlerde daima değerli bir yer kabul ettiğim Nevşehir’in de hakkını teslim etmek için geldim. Burada aramaktan çok memnunum.

Bir defa kadirşinaslığınız ve misafirperverliğiniz için de çok teşekkür ediyorum. Liderimizin verdiği bildirilerin Türkiye tarafından güçlü anlaşılmasını da ayrıyeten temenni ediyorum. Bizim belediye liderimiz, belediye başkanlığı seçimini parti rozetiyle sürdürdü ve kazandı .Ama belediye başkanlığını kazandıktan sonra artık parti rozetini de çıkardı.

Nevşehir’e hizmet etmek seyahatini tarafsızca sürdüre farkında olmak ismine ay yıldızlı role rozetle dolaşacak. Bugünün bir kıymeti var. Bu vakte kadar toplumsal medyada basında da yer almıştı. Nevşehir Belediyesi tabelasına Türkiye Cumhuriyeti ibaresini koymadı diye eleştiriliyordu. 

Burada Sayın Başkan’ın eleştirilecek bir yanı yok. Bu bizim ziyaretimizin gecikmesiyle alakalı bir durumdur. Çünkü belediye başkanı olarak seçildiği gün ‘belediye binasındaki tabelaya Türkiye Cumhuriyeti’ni ekleyeceğim gün sizi yanımda dikkatlice incelemek istiyorum’ demişti bana. Ben de bugün o kelamı yerine getirmek için buradayım. Türk Atatürk’ün kurduğu büyük Türkiye Cumhuriyet bol ki iki harften ibaret değildir. O cumhuriyetin bedelleri vardır. O cumhuriyetin kazanımları vardır. O cumhuriyetin bize yüklediği sorumluluklar ve  geleceğe koyduğu vizyonları vardır.

Vizyonu vardır. O sebeple bugün ne Nevşehir Belediyesi’nin tabelasına koyacağımız Türkiye Cumhuriyeti ibaresi aslında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıktığımızın da bir kanıtı olarak tarihe geçecektir.

Bu hazırlık için de kendisine çok teşekkür ediyorum. Nevşehir’in kendi kıymetleriyle, kendi kültürel kıymetleriyle ve o kıymetleri müdafaa iradesiyle Türkiye’de çok değerli izler bırakacak işlere imza atacağına da inanıyorum.

Bu işlere Belediye Liderimizin da öncülük yapacağına inanıyorum. Bundan modernraki süreçte Nevşehir Belediyesi’nin hakkını hukukunu cömertçe ki Nevşehirliler, laikiyle savunuyorlar ama İYİ Parti Genel Lideri ve Genel İdare Kurulu Başkanlık Divanı Üyelerimizle, Türkiye kolossal Millet Meclisi’nde misyon yapan milletvekili yoldaşlarımızla birlikte belediye liderimizin yanında duracağız.

Hiç kimse bundan sonraki devir için Nevşehir’i yok saymasın. Nevşehir Türkiye’de parlayan bir güneş üzere, parlayan bir yıldız üzere kendini gösterecektir. Bunu nasıl yapacak sanki diye tereddütte olanlar varsa mazisi kendisine kefil bir belediye liderimiz var. O belediye liderimiz hizmetlerini artan bir biçimde sürdürecek. Biz de onun her vakit yardımcısı ve destekçisi olacağız. “

Dervişoğlu, bir gazetecinin, “İYİ Parti iktidar meşalesini yaktı mı?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

“Burada bizim toksuzımızdan kazanılması azap üzere görünen bir seçim süreci yaşadık. Belediye liderimiz Rasim Arı rekor oyla seçildi. Nevşehir’de muvaffakiyet sağlayacak ahbaplarla yola çıkılınca sonuç alınıyorsa, Türkiye genelinde de birebir şeyi yapmak mümkün. Buradan bir mesajım olsun. Nevşehir kazanılıyorsa Türkiye neden kazanılmasın diyerek Nevşehir’den bir iktidar seyahati başlattığımızı tabir edebilirim.”

Belediye Lideri Arı, dahayenira ziyaretin anısına İYİ Parti Genel Lideri Dervişoğlu’na çini bir vazo ikram etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İYİ Parti Genel Lideri Müsavat Dervişoğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı makamında ziyaret etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin