İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Finans Standartlarının Adresi Finans Kulüp MYK ile Gerçekleştirdiği İş Birliğini Duyurdu!

Finans Kulüp Lideri Dr. Önder Halisdemir’in çağrısı ve finans dünyasının önde gelen isimlerininsoğuklımıyla Feriye Sarayı’nda gerçekleşen “Ülkemiz Finansına Üniversal Standartlar” isimli aktiflikte, Vakıf Lideri Dr. Önder Halisdemir ve MYK Lideri Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan ortasında imzalanan protokolün akabinde Finans Kulüp ve MYK iş birliği kesime duyuruldu. 

İmza merasimi akabinde iş birliğine ait değerlendirmesinde Sn. Halisdemir, “Vakfımız Türkiye’nin bankaları, finans kuruluşları ve profesyonellerinin yanı sıra 40’ın üzerinde üniversiteden oluşan gençlik ağı ile epeyce çetinlü bir ekosisteme erişebilme, bu sayede gereksinimleri hakikat gözlemleyebilme ve karşılayabilme kapasitesine sahiptir. 38 yıllık gelenekselmizde ortaya koyulan çalışma ve uğurlar, bizlere gurur duyduğumuz bir geçmiş ve kıymetli bir taban oluşturmuştur. Bu tabanla ajandamızı finans zanaatkarlarının gelişimi, bölümlerin finansa erişiminin sorunsuzçelaştırılması, gençlerimizin ve işletmelerin finansal okuryazarlıklarının gelişmesi odağında oluşturduk. Bugün MYK ile imza attığımız iş birliği de ülkemiz için değerli bir kilometre taşıdır. Finans Kulüp, ülkemizde finans mesleklerinin oluşmasında standardizasyon ve sertifikasyonuna yetkili yesyeni ve tek akredite kuruluş olmuştur.” tabirlerini kullandı. 

Konuşmasına “Özellikle gerçek dalın ve bireylerin aldığı finans danışmanlıklarında hizmet verenlerin bir standardının oluşması, bu hizmeti verenlerin ehil ve sorumluluğu tesis edilmiş bireylerce verilmesi aslında minimum hijyen şartıdır. Attığımız adım bunu tesis edecektir. Öteki yandan düzenlenen dallarda çalışan meslektaşlarımız işlerinden ayrıldığında ikinci bir meslekleri olacak ve üretkenliklerini sürdürebileceklerdir. Finansçı, bankacı ismi altında toplanan işlerin, standartlarının belirlenmesi ile ayrışarak birer meslek haline dönüşmesi ve yetkinlik ayrımı yapılması vakti gelmiştir. Finans Kulüp olarak meslek standartları oluşturduktan sonra düzenleyeceğimiz eğitimler ve sertifikasyon programları ile meslek sahiplerinin kendilerini ve mesleklerini geliştirebilecekleri bir çatı olacağız. Finans zanaatkarlarımızın uzmanlıklarına bir çerçeve ve ‘meslek’ tarifi kazandırarak memleketler arası standart ve geçerlilikler sağlayacağız. Bu meslekleri bünyesinde bulunduran şirketler ise işlerini liyakatından emin meslek mensuplarına emanet etme imkanına kavuşurken, işletmelerin finansal okuryazarlığının artışından, ülkemiz iktisadına yetişkindan yarar iyiaya kadar birçok müspetyeniuç floracaktır. Seçkin meslek standardı belirleme komitelerimiz gerek gerçek kesim gerekse finans dünyasında alanlarının önde gelen profesyonellerinden oluşturulmuştur.” formunda bebekam etti. 

Etkinlikte, birinci etapta Finans Müdürü, Finans Yöneticisi, Finans Danışmanı, Ekonomist ve Emtia Broker’ı kategorilerinin bulunduğu komite çalışmalarının tamamlandığı ve Mesleki yetişkinlik Kurumu ile sertifikasyon ve akreditasyon süreçlerine başlanacağı duyuruldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Finans Standartlarının Adresi Finans Kulüp MYK ile Gerçekleştirdiği İş Birliğini Duyurdu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin