İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Fibabanka’dan Dalda Birinci: Tüm Çalışanlara Data Okuryazarlığı Tazminatı Hakkı

Sektörün genç ve dinamik bankası Fibabanka, bilgiye dayalı karar alma kültürünü yerleştirmek ve data okuryazarlığını geliştirmek için Banka içinde başlattığı ve tüm çalışanlarını kapsayan bilgi okuryazarlığı tazminatı yan hakkı ile dalında bir prensip imza atıyor.

Fibabanka, dinamik ve vizyoner yapısıyla dalında birincilerin öncüsü olmaya devam ediyor. Banka, bilgi okur yazarlığına verdiği değerle tüm çalışanlarının gelişimini destekleyecek bilgi okuryazarlığı tazminatını hayata geçirdi. 

Teknoloji dönüşümünü 2019 yılında başlatan Fibabanka’nın, ‘Veri Dönüşüm’ projesinin yanı sıra yenilen altyapısı ve İK tertibindeki yapılanmasıyla data yönetişim süreçleri sürat kazanmıştı. Bu kapsamda, data yönetilebilir ve son kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirilerek, bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak amaçlandı. Böylelikle Fibabanka’da data okuryazarlığının altyapısı oluşturularak kurum içi eğitimlerle desteklendi ve bir yan hak olarak tüm çalışanlara tanındı. 

Geleceğin teknolojilerine şimdiden yatırım yaparak, Fibabanka çalışanlarının dataya kolay erişebileceğinin, eriştiği datayı anlamlandırabileceğinin ve bunu kullanırken Bankaya kıymet katabileceğinin altını çizen Fibabanka İnsan Kaynakları Yöneticisi Yavuz Çelik, şöyle konuştu: “Fibabanka’da, dijitalleşmeyi tüm süreçlerinin eksenine alan bir çalışan tecrübesi kültürümüz var. Bu kapsamda, çalışanlarımızın yetkinliklerini geliştirebilmeleri, geleceğe daha hazır olabilmeleri için eğitim programlarımızla onları devamlı destekliyoruz. Bu yaklaşımla; bilgiye dayalı karar alma kültürünü yerleştirmek ve bilgi okuryazarlığını geliştirmek için, Özyeğin Üniversitesi iş birliği ile çalışan eğitimlerimizi artırdık ve Mayıs 2023’te data okuryazarlığı tazminatı imtihanı yaptık. İmtihanı muvaffakiyet ile geçen çalışanlarımıza Haziran 2023 prestijiyle ‘Veri Okuryazarlığı Tazminatı’ yan hakkını sağladık. Bu eğitimlerimiz, yalnızca data takımlarını değil; muhasebe, insan kaynakları, bağlantı, satış, pazarlama üzere tüm grupları kapsıyor. Böylelikle her çalışanımızın bu bakış açısını kazanarak kurum kültürümüze entegre olmalarını hedefliyoruz. Umuyorum ki, bu eğitimlerle bilgi okuryazarlığına sahip çalışanlarımızın sayısı artmaya devam edecek.”

 

Fibabanka Hakkında:

Fiba Kümesi bünyesine 27 Aralık 2010 tarihinde katılan Fibabanka, ‘Anlarız süratle, çözeriz hızla’ yaklaşımı ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla hizmet vermektedir. Fibabanka, müşterilerinin hayatına bedel katarak, dijital teknolojilerine yaptığı yatırımlarla, müşteri tecrübesini mükemmelleştirmeye odaklanmaktadır. Süratli ve kolay bankacılık tahlillerini Fibabanka Taşınabilir ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, fibabanka.com.tr ve şubeleri aracılığıyla ulaştıran Fibabanka, her geçen gün geliştirdiği farklı bölümlerdeki iş iştirakleri ile de birçok noktada finansal tahliller sunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Fibabanka’dan Dalda Birinci: Tüm Çalışanlara Data Okuryazarlığı Tazminatı Hakkı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin