İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
20 Mayıs 2024
featured

Ethos, 2024 yılı sonuna kadar Türkiye’ye 516 milyon dolar yatırım yapacak

2021 yılından bu yana Türkiye’ye 76 milyon dolar yatırım yapan ABD merkezli Ethos Asset Management (Ethos Varlık Yönetimi), Türkiye’ye yönelik amaçlarını büyüttü. 

Ethos, Türkiye’deki şirketlere 2024’e kadar 250 milyon dolar, 2024 yılı sonuna kadar da 516 milyon dolar finansal dayanak sağlayacağını açıkladı.

Türkiye’nin de ortalarında bulunduğu 72 ülkede faaliyetlerini sürdüren ABD merkezli global özel borç finansmanı şirketi Ethos Asset Management, kıymetli bir büyüme bölgesi olarak belirlediği Türkiye’ye 2024 sonuna kadar 516 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.  Akademik çalışmaları nedeniyle memleketler arası alanda pek çok mükafata değer bulunan Ethos Kurucusu ve CEO’su economist Carlos Santos “Bugüne dek Türkiye’de Servislet, Uğur Dokuma, Kozon Partners, Rem People ve HGI üzere şirketlere sağladığımız proje finansmanı takviyesini önümüzdeki periyotta de çeşitlendirmeye devam edeceğiz. En kıymetli gayemiz bütün iş ortaklarımızla “kazan-kazan” prensibine dayalı olarak iş birliğini geliştirirken tıpkı vakitte da Türk iktisadına takviyemizi artırmaktır” dedi.

Ethos, Türkiye pazarındaki stratejik amaçları doğrultusunda sanayi, turizm, tarım, inşaat, madencilik, telekomünikasyon ve hizmet dallarındaki büyük ölçekli projelere 2024’e kadar 250 milyon dolar, 2024 yılı sonuna kadar da 516 milyon dolar finansal dayanak sağlamayı hedefliyor. Bu plan doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Ethos, önümüzdeki aylarda Türkiye’de besin, imalat ve otomotiv dallarında üç başka projeye finansal dayanak sağlayacağını da açıkladı. 

Kurulduğu 2021 yılından bu yana dokumacılık, bilgi teknolojileri, inşaat ve turizm dalları başta olmak üzere Türkiye’deki şirketlere 76 milyon dolar yatırım finansmanı sağlayan Ethos, karlılık ve kıymet odaklı özgün iş modeliyle büyüme gayesindeki şirketlere kaynak yaratıyor. 

Etkili projelere sahip seçkin şirketlerin kendilerine yatırım yapmalarına ve gelecekteki muvaffakiyetlerini desteklemelerine imkan tanımak gayesiyle faaliyetlerini sürdüren Ethos, küresel manada yüklü olarak güç, altyapı ve imalat dallarındaki projelere yatırım yapıyor. Ethos, 10- 49 milyon dolar ortasındaki projeler ile 50 milyon doların üzerindeki projeler olmak üzere yatırımlarını iki kategoriye ayırıyor.  Finansal garantilerle yatırımlarını teminat altına alan şirket, iş ortaklarıyla karşılıklı yarara dayalı bir münasebet kuruyor. 

Türkiye, büyük potansiyele sahip güçlü bir ülke. 

Amerika, İngiltere, Brezilya üzere çeşitli pazarlardaki kıymetli muvaffakiyetlerinin akabinde, Türkiye’yi bölgesel ve global iktisat için cazip bir finansman merkezi olarak gördüklerini belirten Ethos Kurucusu ve CEO’su Carlos Santos konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Finansman imkanlarımızı Türkiye’ye getirmekten ve bu bölgedeki erişimimizi genişletmekten ötürü son derece memnunuz. Global amaçlarımız doğrultusunda attığımız bu kıymetli adımın şirketimize ve Türkiye’ye kıymetli katkılar sunacağına inanıyoruz. Türkiye dünyanın en süratli gelişen ülkelerinden biri ve Ethos için son derece kıymetli bir coğrafyada yer alıyor. Global tecrübesini, ülke ve bölüme has uzmanlıklarıyla birleştiren uzman takımımızla birlikte Türkiye için bedel üretmek; iktisat başta olmak üzere toplumsal ve çevresel mevzulardaki sürdürülebilir etkimizi göstermek istiyoruz.  Dünyada ekonomik sakinliğin olduğu, risk faktörünün artığı bir periyodu büyüyerek atlatan Türkiye üzere bir ülkede yatırımlarımızı büyütmek istiyoruz. Piyasada likiditenin azaldığı bir devirde kendimizi güçlendirmeye ve finansal ticaret tahsislerimizi korumak için bir tedbir olarak proje finansmanına yatırım yapma iştahımızı artırmaya devam ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Ethos, 2024 yılı sonuna kadar Türkiye’ye 516 milyon dolar yatırım yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin