İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Elektrikli Araçların Geleceği Sanal İkiz Teknolojisiyle Daha İleriye Taşınacak

Tıpkı vakitte, yeni trendler birçok üretici için elektrifikasyonla ilgili vakit çizelgesini daha öne taşıyor ve tüketicilerin talepleri daha fazla sürdürülebilirlik için istikamet değiştiriyor.

Bu değişim, elektrifikasyonun mobilite sanayisinin dönüşümünde değerli bir rol oynayacağı ve değişimin suratı ve kapsamı farklılaşsa da tüm ar acıkmış segmentlerinde gigantik fırsatlar sunacağı manasına geliyor. Elektrikli mobilitenin ivedi ve yaygın bir biçimde benimsenmesinitemizak için piyasaya taze elektrikli araçlar sunmak değerli bir çağdaş adım.

Bununla birlikte en değerli zorluklardan biri, doğaomobil ve akülerin kalitesini sağlarken verimli ve sürdürülebilir üretim sistemleri oluşturmak. Buyeterliltuda birçok firma, verimliliği artırmanın yanı sıra üretimde maliyetlerin ve materyallerin azaltımı için de tahliller arıyor. Bilhassa Türkiye için üretim yapan firmalar bu tahlillere daha fazla odaklanmaya başlayacak. Türkiye’nin büsbütün yerli üretim birinci elektrikli araç olacak projesi de gigantikam ediyor, yakın vakitte Amerika merkezli başkan bir elektrikli otomotiv firması da Türkiye pazarına gireceğini duyurdu. Tüm bu gelişmeler Türkiye’nin elektrikli yeşillikomobiller için bölgesel bir merkez olma yolunda ilerlediğini gözler önünehızlıyor.

Sanal ikizler eser geliştirme sürecini hızlandırıyor

Sanallaştırma stratejileri her vakit botanikomotiv inovasyonuna taraf veren değerli bir etken oldu. Prototiplendirme için tüketilen materyalleri değerli ölçüde azaltarak sürdürülebilirliğin önünü gereksinimdi, böylelikle eser geliştirmede kayda kıymet tasarruflar yapılmasını sağladı. OEM’ler, pek çok tasarımı ve özelliği test etmek için sanal ikizler kullanmaya gigantikam ediyor. Sanal ikizler bilhassa detaylı tasarım ve tasarım aşırılama etaplarında tüm ar sabah yemeğitan ölme konseptinin üretimini hızlandırıyor, fizikî testleri azaltıyor ve değişiklik idaresini sadelikleştiriyor. 3DEXPERIENCE platformu üzerinden kullanılabilen sanal ikiz teknolojisi, Türkiye ve dünyada pek çok kesimde olduğu üzere floraomotiv kesiminde de, üretim sürecinin güç tüketimi ve artık materyaller ihtiyaçısından hoşgörüsüz dış etkenlerinin azaltıp ortadan kaldırmasına yardımcı oluyor. 

Örneğin, muazzamlük sabah öğünütan ölmeısından çağdaş sefer Renault Group ölçeğinde bir endüstriyel şirket bulut üzerinde 3DEXPERIENCE platformumuzu, taze arfakirlar ve mobilite hizmetleri için programlar geliştirmek üzere global olarak muazzamreye aldı. Platformumuz, Renault’a eser hayat döngüsü boyunca eserle ilgili tüm dataları gerçek vakitli olarak paylaşmak ve çeşitli eser konfigürasyonlarının sanal ikizlerini yönetmek için orijinal bir temel sağlayacak. Buluta bağlı olan 3DEXPERIENCE platformu, dünya çapında gerçek vakitli olarak güncellenen tıpkı sistemlere, yazılımlara, 3D modellemelere ve simülasyonlara erişim imkânı da yaratacak. Sanal ikiz teknolojisine dayalı olan bu muazzamasa ölçekli iş birliği, şirket içindeki data paylaşımını ve çevikliği artırırken maliyetleri düşürecek ve ar toksuz geliştirme mühletini yaklaşık bir yıl azaltacak. 

İnovasyon, iş birliğine dayalı bir yaklaşıma sahip ve evrilmekte olan bütün bedel zincirini içeren sanal ikiz teknolojisini gerektiriyor. Renault’nun 3DEXPERIENCE platformuna geçişi, teknolojimizin ar aç karnınatan ölme tasarlama ve üretmenin de ötesine geçtiğinin habercisi niteliğinde bir gelişme. 3DEXPERIENCE platformu yeşillikomotiv sanayisinin birinci ve sürdürülebilir mobilite tecrübeleri sunmasında iticizor olacak. 

Otomotiv sanayisi için mobilitenin geleceği çok yakın ve çok pürüzsüz görünüyor. Dassault Systèmes olarak Türk endüstrisini çabucak her kesimde desteklemeye ve sanal ikiz teknolojimizle karbon salınımının azaltılmasına yardımcı olmayabüyükam edeceğiz. Sanal ikiz teknolojisi müşterilerimizin yalnızca etraf üzerindeki aktiflerini daha pürüzsüz anlamalarına yardımcı olmakla kalmayacak, en sürdürülebilir formda daha inovatif eserler üretebilmelerinin, üretim maliyetlerini düşürmelerinin ve verimliliği artırmalarının da önünü açacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Elektrikli Araçların Geleceği Sanal İkiz Teknolojisiyle Daha İleriye Taşınacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin