İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
20 Mayıs 2024
featured

Deniz Küreği Türkiye Kupası’nda Kazanan Gruplar Aşikâr Oldu

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Kocaeli’nde düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışları tamamlandı. Kıyasıya geçen gayretinde kazanan gruplar kupalarına ulaştı.

19-20 Ağustos tarihlerinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alan Şişecam Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleştirilen tertip, düzenlenen yarışların akabinde tamamlandı. 19 yaş altı, Büyükler ve Master kategorilerinde gerçekleştirilen 22 yarışta Erkek, Bayan ve Mix gruplarının gayretine sahne olan yarışlarda kazanan takımlar aşikâr oldu. 

Büyük Bayanlar kategorisinde 200 puanla Fenerbahçe birinci olurken, 180 puanla Haliç Yelken ve Kürek ikinci, 169 puanla Altınboynuz üçüncü oldu. Büyük Erkekler kategorisinde ise 295 Puanla kupayı Şişecam Spor Kulübü kazanırken, ikinci sırada yer alan Altınboynuz 215 puan, üçüncü sırada yer alan Haliç Yelken ve Kürek kulübü ise 210 puan elde etti.

19 yaş altı Bayanlar kategorisinde alınan sonuçlara nazaran Şişecam Spor Kulübü, 207.5 puanla kupayı kaldıran ekip olurken, Altınboynuz 190 puanla ikinci, Haliç Yelken ve Kürek grubu ise 135 puanla üçüncü olarak yarışları tamamladı. 19 yaş altı Erkekler kategorisinde ise 222,5 puanla tekrar Şişecam Spor Kulübü kupanın sahibi olurken, İstanbul Kürek 215 puanla ikinci, Altınboynuz kadrosu ise 174 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Yarışlarda alınan genel sonuçlar ise şu formda yer aldı:

DENİZ KÜREĞİ TÜRKİYE KUPASI
GENEL SONUÇLAR                       

U19 KADINLAR

  1. ŞİŞECAM SPOR KULÜBÜ 207,5
  2. ALTINBOYNUZ 190
  3. HALİÇ YELKEN VE KÜREK 135
  4. İSTANBUL KÜREK 125
  5. TED EDİRNE KOLEJİ 106
  6. BEYKOZ BELEDİYESİ 50
  7. HALİÇ KÜREK 27
  8. KOCAELİ SÜMERSPOR KÜREK 15
  9. TUZLA DENİZ YILDIZI 10
  10. ÇANAKKALE KÜREK VE KANO 6,5
  11. ADANA KÜREK VE KANO 0
  12. İZMİR KÜREK 0

U19 ERKEKLER

  1. ŞİŞECAM SPOR KULÜBÜ 222,5
  2. İSTANBUL KÜREK 215
  3. ALTINBOYNUZ 174
  4. KOCAELİ SÜMERSPOR KÜREK 129
  5. HALİÇ YELKEN VE KÜREK 110
  6. İDEALTEPE AMATÖR BALIKÇILAR 100
  7. İZMİR KÜREK 47
  8. ÇANAKKALE KÜREK VE KANO 38,5
  9. TUZLA DENİZ YILDIZI 35
  10. HALİÇ KÜREK 27
  11. TED EDİRNE KOLEJİ 15
  12. BEYKOZ BELEDİYESİ 14
  13. SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE 12
  14. ADANA KÜREK VE KANO 11
  15. KOMODOR SPOR KULÜBÜ 8

BÜYÜK KADINLAR                       

  1. FENERBAHÇE 200
  2. HALİÇ YELKEN VE KÜREK 180
  3. ALTINBOYNUZ 169
  4. HALİÇ KÜREK 155
  5. ŞİŞECAM SPOR KULÜBÜ 75
  6. İZMİR KÜREK 72,5
  7. İSTANBUL DALYAN 50
  8. VİRA DENİZCİLER 30
  9. KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ 20
  10. İDEALTEPE AMATÖR BALIKÇILAR 14
  11. KOCAELİ SÜMERSPOR KÜREK 10

BÜYÜK ERKEKLER                        

  1. ŞİŞECAM SPOR KULÜBÜ 295
  2. ALTINBOYNUZ 215
  3. HALİÇ YELKEN VE KÜREK 210
  4. İZMİR KÜREK 56,5
  5. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SPOR GÜCÜ 50
  6. SAKARYA KÜREK VE KANO 50
  7. HALİÇ KÜREK 45
  8. KOCAELİ SÜMERSPOR KÜREK 45
  9. ATILIM ÜNİVERSİTESİ 42
  10. İDEALTEPE AMATÖR BALIKÇILAR 20
  11. SUADİYE KÜREK VE KANO 15

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Deniz Küreği Türkiye Kupası’nda Kazanan Gruplar Aşikâr Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin