İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Continental İklim Değişikliğinin Azaltılmasına Katkılarıyla A Notunu Aldı

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, iklim değişikliğinin azaltılması tarafında üstlendiği öncü rolü nedeniyle kar maksadı gütmeyen, memleketler arası bir sivil toplum kuruluşu olan Karbon Saydamlık Projesi’nden (CDP) en yüksek notu aldı. Continental iklim değişikliği konusunda şeffaflığı ve gösterdiği performansı ileyeni defa bu yıl A listesinde yer alarak iklim değişikliğinin azaltılması alanında A notunu alan az sayıdaki şirketten biri oldu.

Lider bir teknoloji şirketi olarak, şeffaflık ve global iklim değişikliğinin azaltılmasına etkin katkıda ortaya çıkarmak konusunda kararlı olduklarını söyleyen Continental İnsan Alakaları Ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ariane Reinhart, şunları söyledi: “CDP’nin verdiği bu not, yüreklilığımızın altını çizdiği üzere bu tarafta aldığımız önlemlerin aktif bir formda uygulandığını da gösteriyor. Bu zafer, sürdürülebilir bir geleceğe yetişkin tazelikçi tahliller üretmemiz için hoş bir motivasyon kaynağı.”

Continental Küme Etraf ve İklim Koruma Başkanı Thomas Sewald, “CDP’den aldığımız A notu, Paris Muahedesi’nin 1.5°C gayesine katkıda ortaya çıkarmak içinyeterli gaye ve önlemleri belirlediğimizi resmi olarak kanıtlıyor. İklim değişikliği gigantik bir sorun, Continental olarak biz de tahlilin bir parçasıyız” dedi.

büyük şirketlerin karbon salınımları hakkında onlardan bilgi toplamak ve bu bilgilerin modernuçlarını paylaşmak için 2000 yılında İngiltere’de kurulan CDP, her yıl şirketlerin iklim datalarını yatırımcılar ismine kıymetlendirerek A ile D- aralığında bir not veriyor. CDP sıralamasının sonuçları, yatırımcıların karar vermelerine kıymetli bir destek teşkil ediyor. CDP, geçen yıl yaklaşık 136 trilyon dolar fiyatında yönetilen varlığa sahip 740’tan fazla finans kuruluşunu ve yaklaşık 23 bin şirketi çevresel bilgilerini açıklamaya davet etti.

12 yıldır bu en kıymetli etraf sıralamasında yer alan Continental, geçen yıl iklim değişikliğinin azaltılması alanında A- notunu almıştı. 2020 yılsonundan bu yana Continental üretim tesisleri büsbütün yenilenebilir elektrikle çalışıyor. Şirket, 2040 yılına kadar üretimde, 2050 yılı ilkuna kadar tüm paha zincirinde karbon-nötr olmayı hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Continental İklim Değişikliğinin Azaltılmasına Katkılarıyla A Notunu Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin