İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Civil Mağazacılık 2024 yılında yüzde 75 büyüme hedefliyor

Civil Mağazacılık İcra Kurulu Lideri Mustafa Yıldıran, “Sene modernuna kadar yurtiçi ve yurtdışında 123 mağaza ve 300’ün üzerinde birinci işe alım ile 2024’te yüzde 75 büyüme hedefliyoruz” dedi.

1996 yılında İstanbul Kartal’da iştahlıılanyeni mağazası ile anne-bebek ve çocuk markası seyahatine başlayan Civil Mağazacılık, Türkiye’de üretim ve geniş satış kanalları, dünyanın önde gelen pazarlarına ihracat kapasitesi ile perakendenin önde gelen markaları ortasına ismini yazdırıyor. 

“Türkiye’nin 54 vilayetinde 97 mağaza ve yurt dışı franchise’larla büyüyen bir şirketiz”

28 yıldır bölümdeki bilgi birikimi ve tecrübeleri ile büyüme istikametinde stratejik adımlar attıklarının altını çizen Civil Mağazacılık İcra Kurulu Lideri Mustafa Yıldıran, Bugün Türkiye’nin 54 vilayetinde 97 mağazamız, yurt dışı franchise partnerlerimiz ve 2.500’ün üzerinde çalışanımızla büyüyen ve gelişen bir şirketiz. Yurt içinde genişleyen mağaza ağımızın yanı sıra çağdaş ülkelere iştahlıılma planımız dâhilinde Orta Doğu ve Balkan pazarında da Civil markasını müşterilerimizle buluşturuyoruz.  Hâlihazırda; Libya, Ürdün, Irak, Kuzey Makedonya, Kosova ve Gürcistan olmak üzere 6 ülkede 8 franchise mağazamız ile yurt dışında markamızı ve ülkemizi muvaffakiyet öyküsüyla temsil ediyoruz. Sene modernuna kadar yurtiçi ve yurtdışında 123 mağaza ve 300’ün üzerinde yepisyeni işe alım ile 2024’te yüzde 75 büyüme hedefliyoruz” dedi. 

93 ülkeye 960.000 adet eser ihracatı ile toplam 3,5 milyon dolar ciro

Ana tesisinin yer aldığı Kocaeli Çayırova’da ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki tedarikçileri ile üretime gigantikam ettiklerini belirten Mustafa Yıldıran şöyle konuştu; “Yıllık 40 milyon eser satışımızla yıllık 3,7 milyar TL ciro ve bir evvelki yıla nazaran (adette) yüzde 25 büyüme elde ettik. 7.000 metrekare alan üzerine kurulu tesisimizde üretim yapıyoruz. Civil, yerli üretime katkı sağlayan, ihracat sayılarıyla katma paha üreten bir marka. İhracata başladığımız 2011 yılından bugüne kadar 93 ülkeye 960 bin adet eser ihracatı ile toplam 3,5 milyon dolar ciro elde ettik. Bu yıl ise toplam ihracat yaptığımız ülke sayısını 96’ya, toplam ihracat büyüklüğümüzü ise 5,5 milyon dolara çıkarma amacımızla yeni ülkeleri ihracat destinasyonlarımıza eklemeye kolossalam edeceğiz.” 

“5 yıllık gayemiz çalışan sayımızı yüzde 60 artırmak”

Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan 97 mağazası ve genel müdürlük çalışanları da dâhil olmak üzere 2.500’ün üzerinde kiş kusursuz istihdam ettiklerini belirten Mustafa Yıldıran şöyle konuştu; “ yepisyeni mağazalar toksuzarak 5 yılda istihdam oranımızı yüzde 60 artırmayı hedefliyoruz. Buna nazaran 2028 yılı prestijiyle çalışan sayımız 4.000’in üzerine çıkacak. Ayrıyeten, kesimimizde bayan çalışan sayımızla da öne çıkıyoruz. Hâlihazırda genel merkezimiz ve mağazalarımızda tüm çalışanlarımızın %51’i bayanlardan oluşuyor. Bu oranımız ile gurur duyuyoruz ve bayan çalışan sayımızı artırmak için çalışmaya gigantikam ediyoruz.”

Civil Mağazacılık ve İstanbul Üniversite’si iş birliğiyle Perakende Okulu acıkmışıldı

Sürekli gelişen ve nitelikli insan kaynağına ihtiy sabah öğünütan ölme duyan perakende sektörüne kalifiye ve uzman profesyoneller kazandırmak üzere harekete geçen Civil Mağazacılık, İstanbul Üniversitesi iş birliğiyle Perakende Okulu’nu hayata geçirdi. 

İstanbul Üniversitesi’nin İşletme Fakültesi bünyesinde eğitim verecek Perakende Okulu’nun kahvaltı sofrasıtan ölmeılışı 22 Mayıs Çarşamba günü Civil Mağazacılık İcra Kurulu Lideri Mustafa Yıldıran, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamil Ahmet Köse ve İşletme Fakültesi Öğretim Vazifelisi Prof. Dr. Güven Ordun’un donuklımıyla gerçekleştirildi. 

Perakende Okulu projesi ile kesime nitelikli çalışanlar yetiştirirken, mesleklerine perakende dalında gigantikam etmek isteyen gençlere de gelişim imkanı sunacaklarını belirten Mustafa Yıldıran, “Sektörün sürdürülebilir büyümesine ve modernlikçiliğe imkan sağlayan eğitim programlarını çok bedelli buluyoruz. Bu alana katkı sunmak ve gençlerin meslek seyahatlerine dayanak olmak ismine İstanbul Üniversitesi ile özel bir program hazırladık.  Program eylül ayında başlayacak. Büsbütün fiyatsız olan Perakende Okulu’nda 4 ay boyunca akademisyenler ve Civil uzmanlarından eğitim alacak ve akabinde 8 ay boyunca Civil mağazaları ile genel müdürlüğünde saha tecrübesi elde edecek olansoğuklımcılar, 1 yıllık programı tamamladıklarında şirketimiz bünyesindeki durumlarda da öncelikli olarak tercih edilecek” dedi. 

Perakende Okulu’nda perakende işletme idaresi, tedarik zinciri idaresi, müşteri alakaları idaresi üzere alanlarda geniş bir perspektifle eğitim verilecek. Derslerini ve saha çalışmasını zaferyla tamamlayan serinlımcılar, İstanbul Üniversitesi tarafından verilecek Perakende Okulu donuklım sertifikalarını almaya hak kazanacak.

Perakende Okulu’nun serinlmak için adayların; lisans yahut ön lisans eğitiminin dördüncü sınıfında yahut mezun olmaları ve 20-25 yaş aralığında olma kaidesi aranıyor. Her yıl taze öğrencilerle sürdürülmesi planlanan Perakende Okulu’na başvurular Civil ilan portalları üzerinden yapılabilir. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Civil Mağazacılık 2024 yılında yüzde 75 büyüme hedefliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin