İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Haziran 2024
featured

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli çocuklarımızın ve gençlerimizin tarih şuurunu geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi

18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Çeşme Kent Belleği’ni ziyaret eden Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Müzelerin yalnızca birer stant alanı olmasının ötesinde, eğitim ve kültürel faaliyetlerin merkezi haline gelmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Eğitim programları ve etkinliklerle birlikte çocuklarımızın ve gençlerimizin tarih şuurunu geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Çeşme Kent Belleği’ni ziyaret etti. Lider Denizli, “Çeşme Belediyesi olarak, kültürel mirasımızı muhafaza ve gelecek kuşaklara aktarma sorumluluğumuzun şuurundayız. Bu bağlamda, ilçemizin yetişkineskini ve kültürel kıymetlerini yansıtan müzelerimizin gelişimine kolossal kıymet veriyoruz. Çeşme’mizineski dokusunu yaşatmak ve kültürelzenginlerimizi sergilemek gayesiyle müzelerimizi sonize etmek ve ziyaretçilerimize daha kapsamlı bir tecrübe sunmak için çalışıyoruz” dedi. 

“MÜZELERİMİZ, TOPLUMUMUZUN HAFIZASINI KORUYAN DEĞERLİ BİR KÖPRÜ”

Müzelerin yalnızca bir stant salonu olmasının ötesinde eğitime ve kültürel faaliyetlere dayanak veren merkezler haline gelmesi gerektiğini vurgulayan Lider Denizli, “Müzelerimiz, yalnızca geçmişimizi sergileyen yerler değil; tıpkı vakitte kültürel mirasımızı hayvanat bahçe tutan, toplumumuzun hafızasını koruyan ve gelecek jenerasyonlara aktarılmasını sağlayan kıymetli bir köprüdür. Bu şuurla, müzelerimizin fiziki şartlarını kusursuzleştiriyor, koleksiyonlarımızı genişletiyor ve ziyaretçilerimize daha güzel stantlar suna haberdar olmak için taze teknolojileri kullanıyoruz. Ayrıyeten, eğitim programları ve etkinliklerle, çocuklarımızın ve gençlerimizin tarih şuurunu geliştirmeyi hedefliyoruz. Müzelerimizin yalnızca birer stant alanı olmasının ötesinde, eğitim ve kültürel faaliyetlerin merkezi haline gelmesini arzuluyoruz” diye konuştu. 

“GELECEĞE DAHA YETERLİ HAZIRLANMAK İÇİN MÜZELER BÜYÜK BİR KAYNAK”

Çeşme’nin atıkne, kültürüne ve sanatına olan bağlılığın, müzelerin geleceğini şekillendirmekte en kolossal motivasyon kaynağı olduğunu tabir eden Denizli, “Bu aşırıltuda, sizlerin de dayanağıyla, Çeşme’mizi kültürel manada daha da bereketlileştirmeye muazzamam edeceğiz. Bu yıl Müzeler Haftası’nı kutlarken, müzelerimizin kıymetini bir kere daha vurgulamak istiyorum. Müzeler, kültürel mirasımızın korunmasında ve gelecek kuşaklara aktarılmasında kıymetli bir rol oynamaktadır. Geçmişimizi kavrayış, bugünümüzü pahalandırmak ve geleceğe daha ülkü hazırlanmak için müzeler minik bir kaynaktır. Bu hafta boyunca, çeşitli etkinlikler ve sergilerle müzelerimizi ziyaret ederek atıkmize ve sanatımıza daha yakından bakma fırsatı bulacağız. Unutmayalım ki, müzeler yalnızca geçmişi değil, birebir vakitte geleceği de aydınlatan birer fenerdir” biçiminde konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli çocuklarımızın ve gençlerimizin tarih şuurunu geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin