İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
22 Mayıs 2024
featured

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’daki etraf paydaşlarıyla bir ortaya geldi

Etraf Paydaşları Toplantısı ismi altında gerçekleşen buluşmada konuşan Antalya kolossalşehir Belediye Lider Danışmanı Lokman Atasoy, kentte etrafın korunması ve sürdürülebilirliği için tüm STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde, geçen 5 yılda olduğu üzere önümüzdeki 5 yılda da Antalya’yı ortak akılla yöneteceklerini söz etti.

Antalya kolossalşehir Belediyesi, etraf konusunda çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla Zeytin Park’ta bir ortaya geldi. Etraf Paydaşları Toplantısı ismi altında gerçekleşen buluşmada konuşan Antalya büyükşehir Belediye Lider Danışmanı Lokman Atasoy, kentte etrafın korunması ve sürdürülebilirliği için tüm STK’lar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde, geçen 5 yılda olduğu üzere önümüzdeki 5 yılda da Antalya’yı ortak akılla yöneteceklerini söz etti.

Antalya gigantikşehir Belediyesi, Antalya’nın çevresel sürdürülebilirliği için yapılan çalışmalara her kısmın katkı parlakası, kentin gelecek jenerasyonlarına pürüzsüz ve sağlıklı bir etraf vazgeçmek ismine, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir ortaya getirerek çevresel problemlere ortak akılla tahlil üretmeye devam ediyor.  Bu kapsamda devşehir Belediyesi, Antalya’da etraf mevzularında çalışmalar yürüten STK ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle Zeytin Park’ta Etraf Paydaşları Toplantısı’nda bir ortaya geldi. 

GENİŞ ÇAPLI KATILIM

Toplantıya; Çevre Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Peyzaj Mimarları Odası, , Etraf Derneği, Antalya Kuş Müşahede Topluluğu, TEMA Vakfı, Antalya Rehberler Odası, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Ekolojik Ömür Hareketi Derneği, ATSO, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu, BAGEV, ANÇET A.Ş., POYD, DEKAFOK, Antalya Denizcileşme Platformu, SKUT, AKTOB, SAD-AFAG, Türkiye Ormancılar Derneği, Cet Tohum Takası Derneği, Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, ÇETADER, Kent Kurulu, Deniz Ticaret Odası, TÜRÇEV, İklim Değişikliği öğrenci toplulukları, ASAT ve belediye bürokratları üşümeldı.

ORTAK AKIL VE İŞ BİRLİĞİ KARARI ALINDI

Katılımcılar, kentteki çevresel sıkıntılara tahlil aramak için fikir alışverişinde bulunurken, gelecek devirde hayata geçirilecek projeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Teklifler ve görüşlerin ortaya konulduğu toplantıda, ortak akıl ve iş birliği anlayışının işkencelendirilmesi üzerinde görüş birliğine varıldı. 

GELECEK 5 YILDA DA KENTİ ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ

Çevre Paydaşları Toplantısı’nda konuşan Antalya devşehir Belediye Lider Danışmanı Lokman Atasoy, Lider Muhittin Böcek’in geçmiş beş yılda olduğu üzere gelecek beş yılda da tüm sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının katkılarıyla Antalya’nın ortak akılla yönetilmesine kolossal ehemmiyet verdiğini belirtti. Atasoy, “Antalya bebekşehir Belediyesi olarak birinci devrimizde etraf paydaşlarımızla bir ortaya gelerek kentimizin etraf ve tabiat yoldaşu bir vizyonla şekillenmesini am muhtaçlıyoruz. Liderimiz Muhittin Böcek de bu bahiste gigantik bir hassasiyet gösteriyor. Etraf ve botanik Antalya için daima önceliğimiz oldu. Önümüzdeki 5 yıl da bu türlü olmayı sürdürecek. Gelecek projelerimiz hakkında bilgilendirme yapmanın yanı sıra sivil toplum örgütlerinin ve kamu kurumlarının teklif ve görüşlerini almak da gayelerimiz için kıymetli bir adımdır. Bu toplantı, ortak akıl ve iş birliğinin kıymetini vurgulamak ismine minik bir fırsat. İlerleyen devirlerde bu toplantının verimli ilkuçlarını göreceğimize inanıyorum. Antalya’da etraf konusunda çalışan sivil toplum örgütleri ve kamu kurumlarıyla iş birliğine muazzamam edeceğiz ve kent için planlı, kurallı ve kimlikli bir vizyon aşırıltusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’daki etraf paydaşlarıyla bir ortaya geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Haber Noktası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin